Головними інспекторами гігієни у львівських салонах краси і перукарнях є самі клієнти
"Єдині, хто може стовідсотково проконтролювати використання дезінфекційних засобів у перукарнях, салонах краси, подібних закладах, є самі мешканці Львова, зацікавлені в першу чергу в тому, щоб не заразитися", - заявила сьогодні, 25 березня, під час засідання Львівського прес-клубу завідувач відділом Львівської міської дезінфекційної станції Людмила Піхура.
За її словами, працівники Львівської міської дезінфекційної станції долучаються до вибіркових перевірок, здійснюваних міською санепідеміологічною службою. "Торік було перевірено 16 салонів краси і перукарень. На 5 об’єктах були виявлені порушення в дотриманні дезінфекційного режиму та на 1 - не проведена стерилізація інструментів. До осіб, винних у цих порушеннях, застосовані заходи адміністративного впливу", - поінформувала вона. Л.Піхура визнає, що такі порушення можуть призводити до виникнення інфекційних захворювань. "Якщо не проводиться стерилізація, це веде до можливості зараження парентиральним гепатитом, іншими інфекціями", - зазначила вона.
Завідувач епідеміологічним відділенням Львівської міської санепідемстанції Вікторія Нижник підтвердила, що СЕС здійснює перевірку таких закладів лише вибірково. "Не можна поставити фахівця санепідемслужби кожен день біля манікюрниці, перукаря, біля кожного стоматолога. Ми повинні знати свої права, і вимагати у цих працівників, щоб вони надавали послуги якісно. Потрібно не соромитися перепитувати, чи стерилізували працівники інструменти", - сказала вона.
У той же час головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Сергій Федоренко зазначив, що у його лікарській практиці таки трапляються пацієнти з гепатитами, які вважають, що заразилися під час процедур у салонах краси або стоматологічних кабінетах. "Але на сьогодні не існує юридичного шляху, щоб людина могла довести, що вона заразилася або в лікаря, або в салонах краси. Довести це до суду, щоб людина могла вимагати від того чи іншого спеціаліста відшкодування збитків за хворобу, що виникла внаслідок некомпетентності чи порушення санітарно-епідеміологічного режиму, на сьогодні не можливо", - прокоментував С.Федоренко. Проте, за його словами, "коли є такі випадки, ми повідомляємо СЕС і управління захисту прав споживачів, вони проводять розслідування, і реакція в таких випадках є дієвою".