Головний військовий прокурор назвав ДУК «Правий сектор» незаконним збройним формуванням

СуспільствоАндрій Стець, 2 лютого 20163240
Головний військовий прокурор назвав ДУК «Правий сектор» незаконним збройним формуванням

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос стверджує, що ДУК «Правий сектор» є незаконним збройним формуванням, та наполягає на тому, що за його роззброєння відповідає МВС. Про це він сказав в інтерв'ю «Громадському Радіо».

«У нас єдиний добровольчий батальйон, хто за два роки не визначився: він над державою чи з правом застосування монополії держави у вигляді зброї на всій території - ДУК «Правий сектор», - додав Матіос.

«За всіма юридичними конструкціями, ознаками і згідно з українською Конституцією ДУК «Правий сектор» є, якщо сухою і юридичною мовою, незаконним озброєним формуванням на території держави», - сказав він.

При цьому він віддав пошану тим, патріотам ДУК ПС, які воювали в АТО.

«Я можу на коліна стати при згадуванні прізвищ усіх загиблих з «Правого сектору», які загинули в ДАПі, Пісках, Авдієвці, Волновасі, Дебальцевому. Це – герої, еліта нації. Це надзвичайні патріоти держави. Але використання патріотів у політичних цілях без означених державницьких позицій – це розвал підвалин держави. Ми бачили Мукачеве. Зараз дуже неоднозначний Драгобрат. З розколом суспільства», - пояснив він.

«Не може окрема взята частина суспільства, навіть під гаслами патріотизму, ховатися зі зброєю в тилових областях і розстрілювати пости міліції. Права міліція чи ні – це питання вже закону та права його застосування. Але жодна революція чи бажання змін засад державності не варта людського життя. Немає ніхто права на монополію сили без імені держави. Хочеш виступати від імені держави? Інтегруйся, призивайся, приймай присягу й роби, а не ставай у тил», - зазначив він.

Матіос також зазначив, що в Україні наступить хаос, якщо суспільство  буде прикривати «загальнокримінальний злочин» патріотизмом.

Головний військовий прокурор висловив переконання, що міліція, внаслідок недосконалої реформи, без створення перехідного етапу між старим і новим, повністю втратила контроль над станом злочинності в державі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук