Головного ідеолога Путіна звільнили з Московського університету

СвітАК, 27 червня 20142
Головного ідеолога Путіна звільнили з Московського університету
Олександр Дугін

Відомий російський філософ шовіністського спрямування Олександр Дугін 27 червня звільнився з Московського університету, після того як ректор скасував наказ про його призначення завідувачем кафедри соціології міжнародних відносин. Сам Дугін вважає своє звільнення «платою» за свою підтримку ідей «Новоросії».

Про своє звільнення з Московського держуніверситету (МДУ) головний ідеолог так званого «євразійства», яке за останні кілька років перетворилося фактично у державну ідеологію Росії, повідомив на свій сторінці у російській соцмережі «ВКонтакте».

Дугін стверджує, посилаючись на слова ректора МДУ, що його звільнення стало реакцією «певних кіл» на його «позицію по Новоросії». Він також цитує слова ректора, що «МДУ місце для науки, а не політики, а Дугін, мовляв, надто захопився політикою».

Відомий своїми ультраконсервативними, а часто відверто нацистськими, заявами і поглядами Дугін продемонстрував їх і у дописі про своє звільнення з МДУ.

«Моя позиція по Новоросії: повна і безумовна підтримка ДНР і ЛНР, жорстка опозиція хунті і українському нацизму, що винищує мирне населення, неприйняття лібералізму і Заходу, і насамперед, американської гегемонії, і послідовне відстоювання кроків Президента Путіна у його протистоянні з Києвом та Вашингтоном», – заявив Дугін.    

Примітно, що своє звільнення Дугін сприйняв з покорою і відстоювати своє право на посаду в університеті у судовому порядку не планує.

«Влада і є влада, в Росії вона головує над законом. Оскільки я загалом проти цього не заперечую, то не заперечую навіть у цьому конкретному випадку, коли свавілля зачіпає мене особисто, – заявив Дугін. –  Що ж, це Росія, і владна вертикаль – це те, що я приймаю і підтримую. Включаючи випадки, коли це виглядає, як би сказати м'якше – не дуже. Але справа принципу».

Дугін також зазначив, що на «його»  місце завідувачем кафедри соціології міжнародних відносин висунутий інший скандальний політик віце-спікер Державної думи РФ Володимир Жиріновський.

Олександр Дугін вважається одним з головних ідеологів неоєвразійства. Наприкінці 1980-х років він вступив до товариства «Пам'ять», а в 1994 році разом з Едуардом Лимоновим та Єгором Лєтовим заснував Націонал-більшовицьку партію. З приходом до влади Володимира Путіна він пішов з опозиції і став висловлюватися на користь чинної влади. Дугін очолював кафедру соціології міжнародних відносин Московського університету з 2009 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук