Господарство біля Львова показало зміїну ферму
Продавати плазунів почнуть через 3-4 роки
До теми
Фермерське господарство «Західний равлик» почало розводити їстівних змій. Більше півсотні не отруйних вужів та полозів оселились у вольєрі в Солонці.
Розводити незвичний продукт фермерку Ірину Юськевич наштовхнули подорожі до країн Азії. Саме там Ірина вперше скуштувала зміїне м’ясо. Вирішила розводити плазунів, бо вони корисні для людини.
«Зміїне м’ясо має великий вміст білків, амінокислот, клітковини, невелику частину холестерину, малокалорійне. Воно дуже помічне при хворобах кровотворення дуже гарно впливає на серцево-судинну систему», – розповіла співвласниця ферми «Західний равлик» Ірина Юськевич.
Фермерське господарство вже почало отримувати запити на зміїне м’ясо. Однак, поки що нарощують популяцію. Продавати лускатих будуть, коли ті сягатимуть понад метр у довжину, а це за 3-4 роки. Тож зміючок зараз відгодовують. У раціоні – мальки риби, перепелині яйця та молоко.
«Харчуються один раз на тиждень, але в доступі в них завжди є рибина свіжа, для того, щоб, якщо їй захотілося збільшити раціон і спожити тричі на тиждень, вона має можливість це зробити», – пояснює фермерка.
Упродовж липня-серпня лускаті відкладають яйця у солом’яних тюках. У вольєрі мають місце для руху, схованки від сонця та водойму. Плазунів тримають поблизу житла. І хоч вони не отруйні – безпека понад усе.
«Є подвійний захист сітки. Є сітка зовнішня для того, щоб люди не могли потрапити без дозволу. Другий момент, є дрібна сітка, в тому числі і для майбутніх поколінь, які будуть відносно тонкі, вони теж не мають можливості потрапити назовні», – прокоментував співвласник ферми «Західний равлик» Іван Юськевич.
Страва зі змії, як і в Азії, коштуватиме до п’яти тисяч гривень за порцію. Подружжя фермерів у майбутньому планує також вирощувати жаб та саранчу.