Грецька і турецька частини Кіпру можуть цього року об'єднатися

СвітВолодимир Пиріг, 16 травня 20162930

Лідери грецької та турецької частин Кіпру – Нікос Анастасіадіс і Мустафа Акинджи – висловили рішучість подолати усі питання, спрямовані на досягнення врегулювання кіпрської проблеми протягом року, йдеться у спільній заяві політиків.

«Сьогодні ми відзначаємо першу річницю початку переговорів лідерів двох країн, а також наше прагнення невпинно працювати, щоб досягти всеосяжного врегулювання кіпрського питання на основі спільної заяви, зробленої у лютому 2014 року. Цей рік був роком інтенсивних переговорів, і ми, як двоє лідерів, висловлюємо задоволення у зв’язку з істотним прогресом, який був досягнутий на сьогоднішній день», – йдеться у заяві, яку цитує Cyprus Mail.

У документі наголошується, що є ще труднощі та розбіжності, але лідери двох країн сповнені рішучості проявити необхідну волю і мужність, щоб подолати невирішені питання.

«В минулому році, беручи до уваги інтереси нашої спільноти, ми робили все можливе, щоб проявити повагу до прав усіх сторін. Наша спільна мета – це безпрограшне рішення, яке врахує інтереси і права майбутнього об’єднаного Кіпру», – йдеться в повідомленні.

Лідери двох країн заявили, що вони хотіли б підкреслити свою прихильність активізації зусиль в майбутні місяці «з метою досягнення всеосяжної угоди протягом 2016 року».

«Ми хотіли б нагадати про наше спільне переконання, що справедливе і міцне врегулювання дозволить не тільки принести мир та процвітання на Кіпр, але і послужить хорошим прикладом і сприятиме стабільності і співпраці в регіоні», — відзначається в документі.

Прес-секретар кіпрського уряду сказав в понеділок, що Анастасіадіс і Акинджи мають різні підходи щодо того, як торкнутися питання про безпеку і гарантії. Анастасіадіс хоче, щоб спочатку двоє лідерів досягли угоди, яку потім передадуть Туреччині, Акинджи пропонує прийняти рішення на широкій конференції з державами-гарантами, які потім фіналізують угоду.

«Позиція Анастасіадіса полягає в тому, що розділ безпеки і гарантій спочатку необхідно обговорити між двома громадами, погодити, а потім представити на багатосторонній конференції, де будуть присутні країни-гаранти – Греція, Туреччина і Великобританія», — сказав прес-секретар.

Наступна зустріч двох лідерів Кіпру, як очікується, відбудеться 27 травня, повідомляє «Європейська правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук