Громадські активісти заявили, що розробили концепцію, яка може змінити систему влади

Суспільство2 березня 201511611

Громадські активісти кампанії «За відповідальну владу» стверждують, що розробили концепцію, яка змогла б змінити мотивації посадовців і змінити діючу систему влади, як того вимагав «Майдан» рік тому.

На думку активістів, біда України в тому, що діюча система влади «запрограмована» на самозбагачення можновладців за рахунок державних ресурсів. І з нею не можливо боротися, бо система міцно захищена мотивами можновладців – самозбагачення і безвідповідальності.

Автор нової концепцію влади Ігор Курус вважає, що основоположним у зміні системи влади є правда про владу і зміна мотивації можновладців.

« Держава, якою управляють низькооплачувані чиновники і політики, завжди буде бідною. Посадовці повинні заробляти за рахунок ефективної праці на державу, а не за рахунок хабарів, відкатів чи перерозподілу державного майна. Усі чиновники і політики, які приймають рішення, повинні отримувати щорічну премію (бонус) в залежності від отриманого доходу держави за підсумками року. Логіка проста: ростимуть доходи бюджету, зростатиме і премія посадовця. Так ми зможемо змінити мотивацію чиновників і систему влади», – вважає координатор Громадянської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус.

На думку розробників нової концепції влади, чиновника і політика потрібно не тільки залякувати карою, але й мотивувати грошима, як у бізнесі: приніс дохід державі, ставай офіційно багатшим разом з державою; завдав збитків державі – ставай біднішим разом з державою; порушив закон – неси відповідальність.

Такий підхід до зміни системи влади її автори назвали «Позитивіською концепцією влади».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук