Громадськість Львівщини просить послів ЄС посприяти у перевезенні спецзасобів для військових

Представники Комітету Майдану Львівщини звернулися із офіційними листами до послів Німеччини, Польщі та Чехії в Україні з проханням підтримати і надати допомогу у справі легального транспортування з країн Європейського Союзу засобів індивідуального захисту, потрібних українським військовим, що ведуть у рамках АТО боротьбу проти груп терористів і озброєного криміналітету в Донецькій та Луганській областях України.

Про це 23 червня повідомляє прес-служба Комітету Майдану Львівщини.

У листах громадські активісти пояснюють, що змушені допомагати українським військовим, бо внаслідок системного розвалу державних структур часів режиму Януковича, армія та поліція України перебувають у плачевному стані, буває, що військовослужбовці у зоні АТО дуже часто не мають елементарних спецзасобів.

Вони також роз’яснюють, яким чином перевозять спецзасоби на територію України.

«Діючи в рамках законодавства ЄС і правил Шенгенської зони, ми переправляємо легально придбані в країнах ЄС засоби індивідуального захисту (шоломи, бронежилети тощо) з окремими особами, які перетинають державний кордон», – зазначено у повідомленні.

Також громадськість Львівщини просить послів звернути увагу на те, що під час перетину кордону активісти піддаються надмірному контролю з боку прикордонників та митників держав ЄС, а деякі з них навіть зазнають судових переслідувань.  

«Часто це викликає надмірно ретельний контроль з боку прикордонників і митників вашої країни і підвищену увагу до таких активістів. ЗМІ та соцмережі неодноразово розповсюджували інформацію про такі випадки. Проти деяких активістів (зокрема в Республіці Польща) навіть здійснюється судове переслідування», – зазначено у звернені Комітету Майдану Львівщини.

У зверненні громадські активісти Львівщини закликають дипломатів підтримати громадську ініціативу та посприяти в полегшенні транспортування придбаних на території ЄС засобів індивідуального захисту для учасників АТО.

 Також Комітет Майдану просить дипломатів оприлюднити їхню позицію щодо цього питання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук