Банки наввипередки пропонують захмарні депозитні ставки у боротьбі за клієнтів та їхні заощадження.
Львів'янин пан Ігор вже півроку намагається забрати свої гроші з трьох українських банків. Через обмеження Нацбанку йому місяцями доводиться "вибивати" свої гроші частинами.
«Якщо можна було виробити 10 карточок, то я виробив 10. Я бігав по всіх банкоматах. Це в мене було як трудовий день. Кожен день я по 3-4 години витрачав на зняття грошей, які я вклав в українську економіку», - нарікає вкладник кількох банків.
На сьогодні діє обмеження, що зняти готівку можна у сумі не більше 15 тисяч гривень на день. Це за нинішнім курсом лише тисяча доларів, які банки знову ж таки за вказівкою Нацбанку повертають у гривнях.
Втім, економіст Ростислав Слав'юк не радить зараз ситрімголов бігти до фінустанов та достроково знімати депозити.
«У нас є дві проблеми на букву «П». Це Путін і паніка. Тобто за великим рахунком не варто панікувати. Тому що, якщо буде паніка, то вона нас сама задушить», - пояснив економіст.
Зараз дрібні банки наввипередки пропонують захмарні відсотки за депозитами як в національній валюті, так і в іноземній. Втім, радять самі ж банкіри, зараз не той час, аби на це спокушатися. Варто очікувати, що чимало банків-одноденок можуть луснути, як мильна бульбашка.
Однак і тримати гроші під матрацом також не вихід. «Під час вибору банку варто віддавати перевагу або великим державним банкам, або з іноземним капіталом. У разі настання певного більшого рівня турбулентності ці банки отримають підтримку від своїх материнських структур», - пояснює речник банку з іноземними інвестиціями Віктор Гальчинський.
Експерти кажуть, що чим коротший термін вкладу, тим краще. Гроші слід класти не більше, ніж на 1-3 місяці. На значний термін залишати свої гроші у банках не варто. Таку оптимальну пропозицію роблять лише фінустанови, які міцно стоять на ногах.