Гроші є, але чи буде у нас дорога до Краковця?

Галина Литвин
виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна»

Нарешті стартували ремонтні роботи на дорозі Мостиська – Краковець у рамках проєкту, що реалізують Служба автомобільних доріг у Львівській області, Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» та Підкарпатське управління воєводських доріг Республіки Польща за підтримки Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020!

Проєкт «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» є вкрай важливим, адже це:

1. Єдиний транскордонний проєкт, виграний у відкритому конкурсі Програми, де українська сторона отримує від ЄС 96% бюджету, а польська – 4%. Зазвичай пропорції фінансової підтримки не є на користь України;

2. Передбачає ремонт найдовшої ділянки транскордонної дороги з українського боку за підтримки Програми – 19,1 км;

3. Перший проєкт співпраці Служби автомобільних доріг у Львівській області із відповідником у Підкарпатському воєводстві Республіки Польща, який ініціювала та підготувала Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна», що передбачає не лише ремонт дороги. Ми у співпраці з партнерами напрацьовуємо ідеї наступних спільних проєктів розбудови дорожньої інфраструктури українсько-польського прикордоння.

Що це все означає на практиці?

Донор (Програма Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020) дуже пильно стежить за виконанням цих ремонтних робіт. Якщо буде провал, як це було у попередньому програмному періоді з проєктами Державної митної служби, навряд чи можна сподіватися на подальшу підтримку дорожніх проєктів з боку ЄС на Львівщині. Натомість, якщо об‘єкт буде здано вчасно і якісно - зараз у контексті планування нової фінансової перспективи Програми Польща-Білорусь-Україна – шанси Львівської області бути конкурентоспроможною і перемагати у наступних конкурсах значно зростуть.

Асоціація Єврорегіон Карпати – Україна ініціювала та підготувала проєкт, Львівська обласна рада виділила з обласного бюджету понад 60 млн грн співфінансування. Тепер все в руках Львівської обласної державної адміністрації, аби кошти на папері стали реальними грішми на рахунках замовника, а також Служби автомобільних доріг у Львівській області і компанії-підрядника у частині забезпечення належного виконання робіт. Дуже сподіваюся, що так і буде!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук