Гройсман кличе учасників парламентської коаліції на «відверту розмову»

Проблема навколо голосування на підтримку законопроекту про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання (№ 1558-1) вимагає вирішення, проте необхідно виключити популізм в даному питанні, заявляє голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

«Я, як і більшість депутатів, вважаю, що ця проблема потребує вирішення. Питання лише в одному – яким шляхом ми її хочемо вирішувати. Ми в Верховній Раді вже не раз знаходили рішення в надзвичайно складних питаннях. За умови, якщо спільно зосереджувалися саме на вирішенні проблеми. Таке відповідальне рішення могло і може бути знайдено і в питаннях валютних кредитів. Але коли на передній план виходить політика та популізм – це тупик. Тупик не тільки для парламенту, а й для країни. Сподіваюся, що вчорашній день у Верховній Раді це всім наочно показав», – написав Гройсман на своїй сторінці в соцмережі Facebook в п'ятницю.

«Я ініціюю відверту розмову в коаліції щодо того, як ми спільно працюємо далі і що є нашими справжніми пріоритетами. Така розмова повинна відбутися не пізніше, ніж наступного тижня», – наголосив керівник парламенту.

За його словами, в коаліції не місце іграм «один хороший, всі погані» або «всі добрі, хтось один поганий». «Це не на руку Україні, це на руку нашим ворогам», – зазначив Гройсман.

Як повідомляв ZAXID.NET, 2 липня Верховна Рада прийняла в остаточному третьому читанні законопроект про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558-1) за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко того ж дня заявив, що закон був прийнятий під тиском і висловив припущення, що президент України Петро Порошенко не підпише його.

Видача валютних кредитів населенню в Україні була припинена в червні 2009 року, коли офіційний курс гривні становив близько 7,61 грн/$1. Однак величезний обсяг таких кредитів був виданий до кризи 2008 року за курсом близько 5 грн/$1. Позичальників приваблювала більш низька ставка за валютними кредитами: наприклад, обслуговування кредиту в доларах під 10% річних за вісім років обходилося вдвічі дешевше за гривневий кредит під 20% річних.

Під тиском валютних позичальників, які заявляють про неможливість обслуговувати свої кредити після девальвації гривні, офіційний курс якої сьогодні становить 21,02 грн/$1, в парламент був внесений законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості.

Депутати 10 квітня 241-ма голосами підтримали прийняття законопроекту в першому читанні, а 21 травня 227-ма голосами – у другому, проте лідерові найбільшої у ВР фракції «Блок Петра Порошенка» Юрієві Луценку та спікерові Володимиру Гройсману вдалося відстояти перенесення його остаточне ухвалення на третє читання.

Згідно з меморандумом української влади з Міжнародним валютним фондом (МВФ), сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони – застосування президентом країни права вето до закону, який вимагатиме примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі. Незважаючи на це, представник президента в парламенті Степан Кубів, який до середини червня 2014 очолював Нацбанк, проголосував за законопроект №1558-1 у другому читанні.

3 липня перший заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко повідомив, що ВР переголосує реструктуризацію валютних кредитів через неперсональне голосування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук