Гройсман на посаді прем'єр-міністра буде вбивати залишки рейтингу Президента, – Небоженко

Суспільство25 березня 20165160

Висуваючи кандидатуру Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра, Президент України Петро Порошенко не тільки концентрує владу, беручи під контроль уряд, а й позбавляє себе політичного маневру.

Про це в коментарі заявив директор соціологічної служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко.

«У висуненні нинішнього спікера Ради кандидатом на посаду глави уряду чітко простежується бажання Банкової отримати більше влади. Це не холодний розрахунок, який дозволяє сформувати ефективний уряд в якому зацікавлена ​​країна. Мова йде про авантюризм, який рухає невгамовний політичний апетит господаря АП», – сказав Небоженко.

За його словами, у війні проти Яценюка команда Порошенко зробила стрижнем своєї інформаційної кампанії тезу про легітимність і низьку довіру до прем'єра. Сьогодні цей аргумент повертається бумерангом.

«У соціальних мережах обговорюють нещодавні рейтинги соціологічних служб, де в Яценюка як прем'єр-міністра запас довіри близько 5-6 відсотків. У той час, ні в одному з опитувань немає прізвища спікера Верховної Ради, оскільки його особистий рейтинг як майбутнього прем'єра навіть не вимірювали. Тобто, якщо Яценюк півтора роки тому йшов на посаду глави уряду з мандатом від народу, отримавши разом зі своєю політичною силою перший результат на парламентських виборах, то Гройсман іде на посаду не зі своїм рейтингом, а з рейтингом Президента. І це справедливо, адже Президент повинен бути відповідальним за того, через чиї руки він збирається керувати Кабінетом міністрів», – зазначив політолог.

«І тут ховається головна небезпека для Порошенка. Адже удари по уряду будуть ударами по ньому. А це вже загрожує не парламентськими, а достроковими президентськими виборами з усіма наслідками для всієї країни», – підкреслив Небоженко.

«Можливо, саме цей фактор багато в чому буде визначати інтерес Володимира Борисовича на посаді глави уряду відмитись від важкого родового зв'язку з Порошенком, замість того, щоб займатися реформами і економікою. Вони дискредитують Гройсмана вже зараз, оскільки у Банкової є бажання бути скрізь і всюди, де є вплив і влада», – резюмував Небоженко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук