Грузинський експеримент

Якщо все так гладко виходить в Одесі, то чому аналогічним карт-бланшем і свободою дій не можуть похвалитися інші керівники регіонів?

БлогиМикола Малуха , 30 червня 2015
Микола Малуха
журналіст, блогер

Прочитав анекдот. Питають росіянина: хто губернатор одеської області? Він відповідає: Саакашвілі. Питають, хто губернатор Омської області, а у відповідь "еее".

Проблема в тому, що подібний анекдот можна застосувати і до України. Порошенко - шарячий в піарі чувак. Найняти іншого шарячого і люблячого піар чувака, щоб сконцентрувати увагу всієї країни на одній області і змусити масштабувати типу реформи в Одеському регіоні на всю країну - дуже прагматичний хід. Саакашвілі крім того, що барвисто звітує в соцмережах про те, як карає того чи іншого чиновника (хоча за законом всі ці здригання повітря не мають жодних наслідків, бо Міхо не може ні звільнити, ні навіть позбавити премії), регулярно повідомляє про успіхи в інтернеті - скільки у нього передплатників на сторінці, скільки разів переглянули ролик на Ютубі (їй-богу, як на мене, моветон для серйозної й дорослої людини, яка розуміє суть KPI).

У Саакашвілі всі передумови стати "реформаторською мильною бульбашкою". У сенсі, не те, що він нездатний зробити щось хороше в регіоні, а то як його активністю будуть затьмарювати будь-яку критику відсутності структурних фундаментальних змін в країні. Чому бардак в митниці? При чому тут митниця - подивіться як Міхо вміло бореться з митниками в Одесі! Де обіцяна дерегуляція для бізнесу від фіскалів? Подивіться як вишикував податківців Міхо в Одесі? А всі ці призначення - розводки для плебсу. Казки про соратників Саакашвілі, які стали займати ключові посади в Одеському регіоні, викликають почуття розводки, коли ти відкриваєш Закон України "Про місцеві державні адміністрації" і читаєш функціонал Губера.

І правильно поставив запитання Денис Казанський: якщо все так гладко і по маслу виходить у Саакашвілі в Одесі, то чому аналогічним карт-бланшем і свободою дій не можуть похвалитися інші керівники регіонів?

Дуже смішать коментарі, що наїзди на Саакашвілі викликані боязню зі сторони не чистих на руку людей перспективами грузинського експата стати політичним лідером загальнонаціонального рівня. Повірте, як тільки він це задекларує або зробить крок-другий, то обов'язково спливе факт, що він виявляється негромадянин України або має подвійне громадянство, що є порушенням закону ...

Тому, розуміючи всю "нестійкість" свого становища, він виконуватиме ту роль, яку йому відвели.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук