Інститут міста Львова запропонував до обговорення нову структуру міськради

СуспільствоТ.С., 16 квітня 20156770

15 квітня під час засідання Наглядової ради Інститут міста Львова керівник комунальної установи Олександр Кобзарєв представив плани реструктуризації міської ради Львова. 

Після широкого обговорення запропонованих змін, міським головою буде подана офіційна пропозиція щодо розгляду питання на сесії Львівської міської ради, повідомляє прес-служба ЛМР.

Відповідно до запропонованих змін передбачається зменшення кількості працівників органу самоврядування на понад 100 осіб та створення кількох нових структурних одиниць у складі ЛМР  – управління ОСББ, ІТ-управління, управління енергоефективності та Інспекції архбудконтролю, зазначено у повідомленні.

Загалом, реструктуризація передбачає більше десятка суттєвих змін. Так, за словами Кобзарєва, у новій міськраді буде введено дві посади заступників міського голови, що відповідатимуть за розвиток міста: заступник з економічних питань та заступник міського голови з просторового розвитку міста.  

«У європейській моделі основним моментом розвитку міста є архітектура. Тому, якщо подивитись на європейські структури, у Німеччині, чи в Польщі, то завжди за розвиток міста відповідає заступник, якому підпорядковуються архітектурні, будівельні та інші підрозділи. Якщо дивитись на Північну Америку, США чи Канаду, у них під розвитком, у першу чергу, розуміється економічний розвиток. Ми вирішили скористатись перевагами обох моделей і ми вводимо двох заступників, які відповідатимуть за економічний та просторовий розвиток», - зазначають у прес-службі міськради з посилання на керівника Інституту міста.

Також у новій міській раді департамент гуманітарної політик буде розділено на дві структури - департамент охорони здоров’я і соціального захисту та департамент гуманітарної політики. Таким чином, вважають в Інституті міста, буде покращено роботу кожного з підрозділів.

 «На сьогоднішній день це найбільший за чисельністю департамент, який має зовсім різні напрямки роботи – охорона здоров’я, освіта, молодь, сім’я, спорт, соціальний захист, тощо. Якщо його розділити на два менші підрозділи, безперечно, покращиться його робота», - зазначає Кобзарєв

Перший заступник міського голови, до кола обов’язків якого досі входили найрізноманітніші функції, стане заступником з питань інфраструктури та транспорту. Він керуватиме департаментом житлового господарства та інфраструктури. Також у його підпорядкуванні будуть районні адміністрації та новостворене  управління енергоефективності, яке відповідатиме за роботу великих комунальних підприємств міста.

 «Сьогодні питання енергоефективності є надзвичайно важливим у всіх сферах. Найбільші виробники послуг у нас – це великі комунальні підприємства, від енергоефективності яких залежить, наскільки ефективно буде функціонувати все місто. Тому управління, яке координуватиме роботу всіх цих підприємств, має бути», - вважають в Інституті міста.

В департаменті економічного розвитку з’явиться управління туризму,  а також окреме управління продажу та купівлі нерухомості, землі та прав на неї.

В департаменті містобудування та просторового розвитку також є новації. Сюди буде включено управління охорони історичного середовища.

В цьому ж департаменті функціонуватиме управління просторового розвитку та архітектури, як управління головного архітектора міста.

 Досі це управління виконувало багато контролюючих функцій, видавало містобудівні обмеження, регулювало процес видачі різноманітних документів забудовникам, і водночас  займалось просторовим розвитком міста, плануванням інфраструктури та покрашенням громадського простору. Тому у Інституті міста вважають, що варто розділити обов’язки управлінців цієї структури, створивши додатково управління регулювання забудови, яке займатиметься містобудівною документацією.

В управління екології та благоустрою планують ввести посаду ландшафтного архітектора міста, щоб підсилити роль цього управління у формуванні зеленого простору міста.

Через те, що не всі структури міської ради мають у своєму підпорядкуванні юристів, було вирішено створити юридичний департамент (досі у структурі ЛМР існувало юридичне управління, - ред.), який займатиметься питаннями правового супроводу кожного з підрозділів міськради.

Відділ кадрів планують підвищити у статусі до управління, бо, як вважають в Інституті міста, фактично цей відділ вже давно займається не лише обліком, а виконує набагато більше функцій, зокрема якісним підвищенням кваліфікації персоналу та навчаннями кадрів.

У Департаменті «Адміністрація міського голови» буде створено ІТ-управління. Саме цей департамент, на думку фахівців Інституту міста, керує внутрішньою політикою, документообігом та іншими інноваційними проектами міськради. Це управління має зайнятись впровадженням електронного документообігу та моделі смарт-сіті, яка є надзвичайно популярною сьогодні у світі.

У департаменті містобудування і просторового розвитку буде також створено Інспекцію архбудконтролю. Досі державна архітектурно-будівельна інспекція ніяк не підпорядковувалась місту. Однак, зі змінами до законодавства, з’явилась можливість створення такої структури у складі органу місцевого самоврядування. Інспекція архбудконтролю пильнуватиме за порядком ведення містобудівних робіт у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук