Інститут нацпам'яті попросив повернути українцям змогу копіювати архівні документи

Наприкінці червня до чинного порядку користування архівними документами було внесено зміни

В УІНП заявили, що обмеження стоять на заваді пізнання українцями свого минулого

Український інститут національної пам'яті скерував листи до Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України з проханням відновити можливість громадянам копіювати архівні документи. Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам’яті.

27 червня до порядку користування документами Національного архівного фонду було внесено зміни. Вони забороняють за допомогою телефонів, фотоапаратів та планшетів без штативів та зйомних об’єктивів копіювати наступне: документи великих форматів (більше А4); справи з товщиною корінця понад 4 см; берестяні грамоти; документи на пергаменті; рукописи; стародруки; документи зі згасаючим чи слабкоконтрастним текстом; документи, виконані аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізогаловим чорнилом; архівні фонди (нефондових колекцій); колекції у повному обсязі; інформацію, яка міститься у довідкових документах архіву.

Як пише «Українська правда», кандидат історичних наук Олександр Алфьоров пояснив, що раніше можна було сфотографувати необхідні документи, вдома розібрати почерк, опрацювати.

За його словами, під розмір «більше А4 (30 см)» підпадає левова частка документів.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятровича зазначає, що обмеження в копіюванні позбавляють громадян можливості детально досліджувати історію власної родини чи населеного пункту, а також стоять на заваді пізнання українцями свого минулого.

«Ми переконані, що в умовах інформаційної війни українська держава має докладати серйозних зусиль для популяризації нашої історії, долучати до ознайомлення з нею своїх громадян. На жаль, ухвалені нещодавно зміни можуть завадити в реалізації цих вкрай важливих завдань, тому вони мають бути скасовані», – зазначає він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук