Ірина Верещук поставила під сумнів курс України до НАТО через загрозу від Росії

«Ми мусимо говорити людям правду. Нас не чекають у НАТО»

Голова парламентського комітету з питань національної безпеки заявила, що країні слід дотримуватися «фінської моделі» у взаєминах з Альянсом

Представниця уряду у Верховній Раді, членкиня фракції «Слуга народу» Ірина Верещук вважає, що НАТО не збирається приймати Україну до своїх лав, тому державі варто переглянути підхід до відносин з Альянсом. Про це вона сказала в інтерв’ю телеканалу «112», яке вийшло в ефір 23 вересня.

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, більш злагоджено. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь в Грузії це одна частина роботи, а у нас – інша. І навіть про політичну частини йдеться», – сказала Верещук.

Вона зазначила, що Україна доволі вдало виконує компонент з безпеки і переходи на стандарти НАТО, прописані в стратегії національної безпеки, але політичний компонент залишається відкритим.

«Ми говоримо і часто піддаємо себе критиці, але повинні говорити людям правду. Нас не чекають в НАТО. Швидше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що в 2008 році Грузія і Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ. Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії в НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть», – сказала вона.

Причину небажання Альянсу надавати членство України Верещук бачить в позиції Росії.

«Я далека від думки, що РФ хоча б колись нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити в НАТО. Повинна змінитися парадигма. Повинно змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, не зважаючи на думку Росії», – сказала вона.

Також депутатка з партії Зеленського підтримала так звану фінську модель взаємин із НАТО.

«Я завжди була прихильником Фінляндії, які (фіни – ред.) пояснюють, чому вони не вступають до НАТО. Вони можуть собі це дозволити інституційно, в них є прекрасні програми, які діють з НАТО, вони, напевно, глибше інтегровані в НАТО, ніж деякі країни НАТО… Але вони кажуть: ми навіть до Конституції цього не будемо записувати, нам не потрібні проблеми з Росією», – заявила представниця уряду в парламенті.

Нагадаємо, колишня міська голова Рави-Руської Ірина Верещук тепер представляє партію «Слуга народу» і входить до парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, також вона є головою підкомітету з державної безпеки та оборони.

Оновлено. Додано інформацію. Після розголосу, якого набули заяви Верещук, вона заявила, що низка ЗМІ висмикнули з контексту її слова про НАТО. Як пише «Укрінформ», депутатка стверджує, що вона не те, що «не проти, а всіма можливостями засобами та силами за кроки, які наближають Україну до Північноатлантичного альянсу, за те, щоб стукати в ці двері, за всі програми співробітництва, за впровадження стандартів, а в тому самому інтерв’ю говорила, що проведення Асамблеї НАТО в Україні буде прекрасною для нас можливістю для продовження зміцнення наших відносин».

До слова, Верховна Рада 7 лютого 2019 року ухвалила в другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. Таке рішення підтримали 334 народних депутати. Перед цим Конституційний суд України у своєму висновку визнав вказаний документ таким, що відповідає Конституції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук