Історичні ліхтарі на проспект Свободи повернуть наприкінці року

Головні новини за 29 січняІрина Ващишин, 29 січня 2015, 14:57 2088 0

Історичні ліхтарі на проспекті Свободи у Львові демонтують, аби забрати на реставрацію. 13 опор обіцяють повернути на місце після оновлення наприкінці 2015 року. 

«У нижній частині ліхтарі автентичні. Їх розчистять від нашарувань фарби, з-під якої вже погано видно орнамент. Також мають доробити верхні частини ліхтарів відповідно до фотографій», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко. 

За її словами, повернути ліхтарі на місце після оновлення зможуть наприкінці року. У центрі міста їх встановили ще у далекому 1908 році. 

А поки що замість них ще раніше встановили нові опори і під'єднали їх до живлення. Вони будуть тимчасовими і потрібні не лише для вуличного освітлення, а й через облаштування тролейбусної лінії на проспекті Свободи. Туди до кінця лютого має поїхати продовжений 13-ий маршрут. 

Що ж до історичних опор - на реставрацію забирають лише їх декоративну частину - так звані гільзи. У майстерні до них відливатимуть забраклі елементи оздоблення. А от несучі стовпи зсередини цих гільз видаляють. Вони повністю знищені іржею, використовувати їх вже не будуть. Але саме через корозію витягти ці стовпи непросто. 

«Ми вже намагались зробити це і з допомогою розчинників іржі. Гасом нам радили залити середину. Навіть казали, що кока-колу можна залити і вона мала би іржу з'їсти. Тому поставимо кілька стовпів у ряд, підпишемо, що саме куди будемо заливати і будемо намагатись добути зсередини ці стовпи», - розповів керівник реставраційного підприємства Юрій Миколаїшин.

Загалом на проспекті Свободи розташовані 33 історичні ліхтарі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук