Історики обговорили з Луценком законопроект про реабілітацію учасників визвольних змагань

У лютому 2017 року новий закон про реабілітацію внесуть на розгляд парламенту

На зустрічі з Генпрокурором Юрієм Луценком ряд українських істориків і краєзнавців обговорили питання реабілітації учасників визвольної боротьби за волю України початку минулого століття. Про це розповів президент історичного клубу «Холодний Яр», дослідник повстанського руху початку ХХ ст. Роман Коваль, пише «Укрінформ».

«Головною темою цієї зустрічі було питання реабілітації не тільки вояків армії УНР, але й Січових стрільців, Галицької армії і повстансько-партизанських загонів. Ми визначили період 1917-1933 роки і працюватимемо над реабілітацією діячів саме цієї доби», - сказав Коваль.

Як зазначається, участь у цій зустрічі взяли представники Українського інституту національної памяті Ігор Кулик та Сергій Рябенко, Інституту історії України - кандидат історичних наук Роман Подкур, працівник галузевого державного архіву СБУ В'ячеслав Василенко і представники Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль та Микола Тихонов. На зустрічі йшлося про необхідність ухвалення нового закону про реабілітацію, який підготував Український інститут національної пам'яті. У лютому 2017 року цей закон внесуть на розгляд парламенту.

«Адже відомо, що в Україні досі діє закон про реабілітацію, прийнятий у квітні 1990-го року, який визнавав усіх людей, що боролися проти радянської влади зі зброєю в руках, бандитами і злочинцями. Тож ми сподіваємося, що в лютому може статися історична подія і борці за волю України будуть визнані борцями, а не бандитами», - зазначив Коваль.

Історики також підготували і вручили Генпрокурору матеріали з переліком прізвищ, короткими біографіями окремих осіб, яких варто реабілітувати.
За словами Коваля, керівник ГПУ виявив розуміння ситуації та бажання допомогти і бути одним із промоутерів позитивного рішення ВРУ стосовно нового закону про реабілітацію.

Між тим, Юрій Луценко пообіцяв дослідникам співпрацю у двох напрямках: по-перше, сприяти ухваленню закону, а також через прокуратуру кожну з безпосередньо поданих істориками осіб реабілітувати максимум за півроку.

Масштаби цієї реабілітації, за словами Коваля, величезні: може йтися навіть про мільйон або мільйони людей. Такий висновок дослідник робить із того, що за роки незалежності лише в одній області України - Львівській - було реабілітовано близько 240 тисяч осіб, а нереабілітованих залишилося ще більше. Новий закон має запровадити загальний механізм, за допомогою якого нащадкам учасників визвольних змагань уже не потрібно буде обстоювати в суді честь своїх рідних, вони будуть реабілітовані автоматично.

Коваль додав, що питання щодо можливості реабілітації вояків ОУН-УПА також порушувалося на зустрічі з Луценком, проте все ж було вирішено розбити цю справу на два етапи - за найближчі півроку домогтися реабілітації діячів згаданого періоду, а тоді вже повернутися до ОУН-УПА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук