Італія ставить умови щодо продовження санкцій проти Росії, – ЗМІ

СвітАндрій Стець, 23 червня 201628361

Італія вимагає внести до висновків саміту Євросоюзу 28-29 червня згадку про те, що Брюссель зобов'язується переглянути політику щодо Росії до кінця 2016 року. До цього Рим відмовляється підписувати документ, повідомляє «Радіо Свобода».

Такі вимоги можуть відкласти продовження санкцій Євросоюзу проти Росії, незважаючи на домовленість, досягнуту послами ЄС раніше цього тижня, про продовження дії обмежувальних заходів ще на півроку.

Видання нагадує, що 21 червня постійні представники країн-членів Євросоюзу в апараті ЄС погодили продовження головного пакета економічних санкцій проти Росії ще на півроку, до 31 січня. Офіційне рішення про це, як очікується, мають ухвалити на саміті лідерів ЄС у Брюсселі наступного тижня.

Італія під час цієї зустрічі ніяких передумов не виставляла. Водночас нинішня позиція Рима схожа на ту, що була в грудні 2015 року, коли Італія погодилася на розширення санкцій проти Росії до липня 2016.

Дипломати ЄС заявили, що не мають сумніву в продовженні санкцій, під дію яких потрапляє банківський та енергетичний сектори в Росії, а також окремі особи. Водночас останні вимоги Італії можуть привести до того, що рішення можуть перенести, і воно буде ухвалене вже після саміту ЄС у кінці червня.

Як повідомили джерела в ЄС, перегляд політики ЄС щодо Росії так чи інакше має відбутися восени, тому вимоги Італії «виглядають трохи дивно».

Нагадаємо, напередодні повідомлялось, що країни Євросоюзу готові остаточно юридично затвердити продовження економічних санкцій проти Росії, проте цей процес гальмує уряд Франції, який поки що не погодив це питання в національному парламенті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук