Івана Павла ІІ можуть цього року проголосити святим

СвітВолодимир Балита, 2 липня 20138830
Івана Павла ІІ можуть цього року проголосити святим
фото ТСН
Іван Павло ІІ

Ватиканська Конгрегація у справах святих підтвердила факт вчинення другого дива Папою Римським Іваном Павлом II вже після його беатифікації (проголошення блаженним Римсько-католицької церкви) 1 травня 2011 року.

Про це стало відомо ЗМІ з джерел при Святому престолі.

Таким чином, тепер для канонізації (зарахування до лику святих) блаженного Кароля Войтили потрібно лише остаточне рішення Папи Франциска. Очікують, що папський декрет буде підписано до кінця року, і польського понтифіка буде піднесено на вівтар святості, можливо, вже в грудні.

У січні цього року постулатор у справі про канонізацію Івана Павла II – польський священик Славомір Одер, що займається збором і обробкою всієї інформації про діяння свого знаменитого співвітчизника, представив документацію про чудесне зцілення смертельно хворої жінки відразу ж після беатифікації 1 травня.

Цей випадок вивчили двоє лікарів, кожен з яких визнав видужання нез'ясовним із погляду сучасної медицини. Потім усі документи було передано на вивчення медичної комісії на чолі з власним папським лікарем Патриціо Поліскі, яка також дала позитивний висновок.

18 червня спеціальна комісія теологів Конгрегації у справах святих офіційно визнала зцілення дивом, створеним блаженним Войтилою, і передала документи на розгляд кардиналів і єпископів цього впливового ватиканського відомства.

Процес беатифікації Івана Павла II, який помер 2 квітня 2005 року, почав його наступник Бенедикт XVI у червні того ж року. Йшлося про виняток із правила, оскільки, відповідно до практики Римсько-Католицької Церкви, такий процес міг бути розпочатий не раніше, ніж через п'ять років після смерті праведника. У рекордний термін процес беатифікації було завершено, і 1 травня 2011 Войтилу було проголошено блаженним.

Якщо канонізація Івана Павла II відбудеться до кінця поточного року, то це буде ще один рекорд швидкості у визнанні святості понтифіка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук