Із бібліотеки Вернадського зник примірник «Апостола» – першої друкованої книги в Україні

Із бібліотеки Вернадського зник примірник «Апостола» – першої друкованої книги в Україні

Стародрук «Апостол» Івана Федорова, надрукований в 1574 році, зник 10 травня з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Про це заявив директор НБУВ Володимир Попик, повідомило «Радіо Свобода».

За його словами, за цим фактом відкрите кримінальне провадження.

«Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду», – сказав він.

Водночас у прес-службі головного управління національної поліції у місті Києві повідомили, що заява про зникнення стародруку з бібліотеки не надходила.

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з Міністерства культури надходили застереження щодо можливості викрадення стародруків.

«Серед видань, що зберігалися, ця книга є раритетною. Тому про крадіжку варто розголошувати, аби привернути увагу до пильнішого зберігання рідкісної літератури», – додав він.

Як відомо, «Апостол» видав у 1574 році першодрукар Іван Федоров у Львові. Видання має велику наукову й історичну цінність. Відомо про понад 90 примірників цього видання. Книга містить церковнослов’янський переклад «Діянь і послань апостольських».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук