Із Росії випустили 17 українських вантажівок

Із Росії випустили 17 українських вантажівок
Українські вантажівки почали повертатися з РФ

Із території Росії повернулися вже близько 17 раніше заблокованих українських вантажівок. Про це у четвер, 18 лютого, під час засідання Ради експортерів та інвесторів при МЗС України заявив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Завтра ці питання ми обговоримо з бізнесом в закритому режимі», – додав міністр.

За інформацією Міністерства транспорту РФ, 40 українських вантажівок були розблоковані в Брянській області, звідки вони продовжили виконувати свої рейси в пункти призначення, а потім повернуться в Україну (з них 8 вантажівок вже повернулися додому).

«Ще 47 автомобілів були розблоковані в Бєлгороді і Курську – 21 і 26 відповідно», – зазначено у повідомленні.

У Мінінфраструктури України повідомили, що станом на ранок 18 лютого Україна забезпечила безперешкодний рух по своїй території автотранспортних засобів РФ. Через пункти пропуску 30 вантажних автомобілів виїхали з України у напрямку до Білорусі, держав-членів ЄС і РФ, 34 заїхали на українську територію для завершення рейсу.

Нагадаємо, у вівторок міністерство інфраструктури України і Мінтранс РФ домовилися про взаємне повернення своїх вантажівок. Так званий режим «їду додому» введений з 16 до 25 лютого включно.

Мінінфраструктури України рекомендувало вантажівкам з російською реєстрацією під час повернення з ЄС використовувати для перетину українського кордону наступні пункти пропуску: Ягодин, Краківець, Ужгород, Чоп, Порубне, Могилів - Подільський. Після перетину українського кордону українська сторона пообіцяла формувати колони, які в супроводі Національної поліції будуть рухатися найкоротшим шляхом до пунктів пропуску на українсько-білоруському або українсько-російському кордонах.

З 12 лютого громадські активісти блокували вантажні автомобілі з російською реєстрацією, що їхали у напрямку Європи. 

У неділю, 14 лютого Росія офіційно призупинила рух українських вантажівок по своїй території, мотивуючи таке рішення діями українських активістів стосовно перешкоджання руху російських вантажівок територією України. У відповідь за результатами урядової наради 15 лютого було призупинено дію українських транзитних дозволів до врегулювання ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук