Кабінет міністрів таємно вивів Калуську ТЕЦ з державної власності
Представник президента України в уряді стверджує, що найімовірніше теплоелектроцентраль планують віддати ДТЕК Ріната Ахметова
Кабінет міністрів України ухвалив рішення передати Калуську теплоелектроцентраль (ТЕЦ) з державної власності до комунальної власності міста Калуш. Це рішення ухвалили, не включаючи його до порядку денного засідання уряду. Про це написав представник президента України у Кабміні Андрій Герус у Facebook.
«Вже після того, як прем’єр-міністр оголосив про свою відставку, на минулому непрозорому засіданні уряду ухвалили рішення вивести із державної власності Калуську ТЕЦ. Також було ухвалене рішення про спеціальну державну допомогу цій ТЕЦ», — повідомив Герус.
Він припустив, що у подальшому цю ТЕЦ можуть передати у приватну власність «безкоштовно», зокрема на правах концесії.
«Калуська ТЕЦ — це досить великий об’єкт електроенергетики і фактично єдиний об’єкт генерації та єдиний покупець вугілля у Бурштинському острові/на Західній Україні, який не належить компанії ДТЕК (принаймні поки що)», — додав Герус.
За словами представника президента Володимира Зеленського в уряді, ухвалення таких таємних рішень після оголошення про відставку підриває довіру суспільства до діяльності Кабміну.
Нагадаємо, ТЕЦ у Калуші постачає електроенергію до енергоринку України, а теплову енергії – промисловим та комунальним споживачам міста. Об’єкт є частиною так званого Бурштинського енергоострова. Раніше власником ТЕЦ була державна компанія «Укрінтеренерго».
ДТЕК Ріната Ахметова— одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі, котрій належать 9 з 15 українських теплоелектростанцій.
Андрій Герус до призначення на посаду представника президента в уряді був послідовним критиком виконавчої влади, котра сприяла розгалуженню енергетичного бізнесу Ахметова.