Уряд декомунізував шкільний предмет «Захист Вітчизни»
Відтепер учні старших класів в українських школах вивчатимуть «Захист України»
До теми
Кабінет міністрів змінив назву навчального предмету «Захист Вітчизни» у школах на «Захист України». Відповідну постанову уряд ухвалив 26 лютого.
«Наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет «Захист Вітчизни» – один із проявів цього. Це неправильно, що практично на шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета «Захист Вітчизни» на «Захист України». Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл», – процитувала міністерку освіти Ганну Новосад прес-служба Кабміну.
Як зазначають в уряді, «Захист України» – обов’язковий для вивчення у 10-11 класах предмет. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.
«Захист Вітчизни» (або ДПЮ – Допризовна підготовка юнаків) був обов’язковим предметом за часів СРСР. Після розпаду Радянського союзу він зберігся в деяких країнах, у тому числі в Україні. Хлопці старших класів на ньому проходили, зокрема, стройову та вогневу підготовку, а дівчата паралельно вивчали медичну допомогу.