Канадійці створили «айдарівцю» зі Самбірщини протез руки з витатуйованим тризубом

Канадійці та американці створили 20-річному солдатові зі Самбірщини Василю Пелишу протез руки з витатуйованим тризубом. Таким чином протезисти вирішили зробити подарунок українському бійцю, який минулого року повернувся з полону бойовиків без правої руки: терористи відрубали хлопцеві руку за татуювання у вигляді українського герба, повідомляє Громадський простір.

Василь Пелиш вперше потискає руку новим протезом. Фото: Громадський простір 

Василь Пелиш та ще четверо українських військовослужбовців отримали протези рук та ніг у рамках проекту «Підтримка протезування в Україні». Організаторами проекту є організації Євромайдан Канада, Конгрес Українців Канади відділу Торонто та Канадсько-Українська Фундація.

За інформацією Громадського простору, протягом двох тижнів, з 27 квітня по 7 травня 2015 року, протезисти та реабілітологи Канади та США, працювали у Києві разом із українськими колегами з різних міст України над протезуванням 5 учасників проекту із складними ампутаціями. Загальна вартість проекту становить 200 тис. канадських доларів. Однак, завдяки підтримці виробників комплектуючих, її вдалось знизити до 55 тисяч канадських доларів.

Значну фінансову підтримку проекту надaли Канадсько-Українська Фундація, Світовий Реабілітаційний Фонд та небайдужі українці, які жертвували гроші на створення протезів для бійців.

Нагадаємо, 20-річнй боєць «Айдару» Василь Пелиш зі Старого Самбора Львівської області потрапив у полон до бойовиків наприкінці серпня минулого року на Луганщині. Терористи сокирою відрубали хлопцеві руку за те, що на ній був витатуйований український тризуб. Після місячного полону хлопця визволили, обмінявши на бойовика ЛНР.

Довідка

Спільний канадсько-американський проект «Підтримки протезування в Україні» започаткувала кандійка українського походження, вчителька Антоніна Кумка, представник Євромайдан Канада при Конгресі Українців Канади Торонто. Проект стартував вкінці квітня 2015 року. У рамках програми фахівці з протезування з різних регіонів України впродовж кількох тижнів вчились у провідних спеціалістів з Канади та США забезпечувати пацієнтам якісне протезування та реабілітацію. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук