Каталонія проголосувала за незалежність від Іспанії

СвітОльга Карабан, 10 листопада 20148421
Каталонія проголосувала за незалежність від Іспанії
фото veidas.lt

Більшість мешканців Каталонії, які взяли участь у неформальному опитуванні, висловили бажання жити в незалежній від Іспанії країні.

Під час голосування мешканцям ставили два запитання: «Чи бажаєте ви, щоб Каталонія стала державою?», та у випадку ствердної відповіді, «Чи бажаєте ви, щоб ця країна стала незалежною?». На  запитання можна було відповідати «так» або «ні», повідомляє Преса України.

«За результатами підрахунку 88% бюлетенів, своє бажання в тому, щоб Каталонія стала незалежною державою, виявили трохи більше 1,5 мільйона мешканців регіону. В свою чергу 10% виборців висловилися на користь держави Каталонія, але в складі Іспанії. А за збереження теперішнього статусу регіону проголосувало всього 4,5%. Загальна явка виборців становила 2 мільйони 250 тисяч», – йдеться у повідомленні.

Очільник регіону Артур Мас назвав результати опитування про незалежність повним успіхом і уроком демократії. Також він звернувся до керівництва Іспанії з проханням надати змогу завершити офіційний референдум щодо незалежності регіону.

Нагадаємо, рішення про проведення такого референдуму було схвалено каталонським парламентом 19 вересня. Однак незабаром Конституційний суд Іспанії заблокував це рішення, вважаючи його незаконним. У підсумку в Каталонії відбувся лише опитування, яке не має законодавчої сили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук