Католицька церква Польщі вперше вибачилась за вбивства євреїв у Єдвабному

СвітКатерина Чурилова, 11 липня 20176541
Католицька церква Польщі вперше вибачилась за вбивства євреїв у Єдвабному
фото Artur Reszko
Єпископ польської церкви публічно попросив вибачення на місці трагедії

У Польщі під час пам’ятних заходів до 76-х роковин масового вбивства євреїв у селі Єдвабне польський єпископ Рафал Марковський перепросив за ці насильницькі дії поляків під час Другої світової війни. Про це повідомляє Newsweek.

Єпископ Рафал Марковський виступив на заходах, що проводилися у річницю погромів у Єдвабному, як керівник Ради у справах релігійного діалогу та Комітету у справах діалогу з іудаїзмом Конференції Єпископату Польщі.

«Це великий біль і докори совісті. За цей біль у всіх братів і сестер єврейського народу просимо пробачення. Як показує час, коли людське серце охоплює зло й ненависть, коли ця ненависть паралізує людину із середини, це веде до смерті», – сказав єпископ.

Повідомляється, що такі слова католицького єпископа вперше прозвучали в цьому місці.

«Церква оплакує всіх тих, хто зазнав тут втрати, болю і приниження, всіх тих, хто зустрів тут неочікувану смерть, але водночас Церква висловлює жаль із приводу тих синів польського народу, особливо тих католиків, які брали участь у цій втраті, які безпосередньо були причетні до цього болю, приниження та смерті», – сказав єпископ під час жалобних заходів.

«Це великий біль і докори совісті. За цей біль у всіх братів і сестер єврейського народу просимо пробачення. Як показує час, коли людське серце охоплює зло й ненависть, коли ця ненависть паралізує людину із середини, це веде до смерті: до фізичної смерті жертв і духовної смерті катів», – додав священик.

Незважаючи на те, що в попередні роки єпископат організовував богослужіння на знак пам’яті про трагічні події в Єдвабному, єпископ вперше публічно попросив пробачення у цьому місці, зазначили польські медіа.

Нагадаємо, відповідно до висновків розслідування Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП), 10 липня 1941 р. в селі Єдвабне група польського населення вчинила погром та вбила щонайменше 340 єврейських сусідів. Більшість із них – жінок, чоловіків і дітей – спалили живцем у сараї.

За оцінкою ІНП, злочин був вчинений за наказом нацистів (численні свідки розповіли про німців у військовій формі, які прибули того дня до Єдвабного), але, за даними Інституту в заяві про остаточні висновки розслідування від липня 2002 р., виконавцями злочину були щонайменше 40 польських жителів Єдвабного та околиць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук