Керівництво Воютицької ОТГ хоче звільнити всіх вчителів сільської школи на Старосамбірщині

Вчителів звільняє відділ соціально-гуманітарної політики Воютицької ОТГ на підставі рішення суду

СуспільствоМарта Когут, 7 вересня 2018, 21:34 3892 4

Скандал, який виник через реорганізацію навчального закладу у Лютовиськах, не вщухає. Після того, як громада села через суд заборонила закривати школу, керівники ОТГ вирішили просто звільнити з неї всіх учителів.

Про те, що вони уже не працюють у школі, педагоги дізнались на початку тижня. Однак не погодились із цим і продовжували навчальний процес. У п’ятницю, 7 вересня, керівництво Воютицької ОТГ спробувало вручити вчителям накази про звільнення.

Михайло Глинянський, директор школи у Лютовиськах, каже: «Ми нічого не знали. Голова Воютицької сільради з усмішкою повідомив, що Лютовиську школу закрили. Після того в 6 годині вечора нам подзвонили, щоби всі приїхали по накази та трудові книжки».

Вчителів звільняє відділ соціально-гуманітарної політики ради Воютицької ОТГ. Його начальниця твердить, що має рішення суду. Хоча нікому його не показує. Надія Заріцька, начальниця відділу соціально-гуманітарної політики Воютичів, каже: «4 вересня був суд. І була ухвала, що ми маємо право звільнити вчителів».

Однак юристи ОТГ не врахували, що мама одного з учнів місцевої школи подала апеляцію. Зоряна Христина, юристка, пояснює: «Це оскарження ухвали автоматично призупиняє будь-які дії щодо цієї школи та вчителів. До остаточного рішення суду. Особи, які отримали сьогодні накази про звільнення, мають право бути звільненими датою рішення апеляційного суду, якщо воно буде на їхню користь, а не 4-им числом».

Тож записи у трудовій та накази про звільнення, які у п'ятницю намагались вручити вчителям, є незаконними. Вчителі відмовились офіційно ознайомитись із документами і продовжують навчальний процес.

Учителям досі не видали ані шкільних журналів, ані навчальних планів та печаток, без яких до школи не можуть прийняти двох нових учнів. А батькам дітей, що ходять сюди, погрожує служба у справах дітей. Ірина, мама двох учнів, каже: «Наші діти незаконно ходять до школи, не охоплені навчанням. Ну, і погрожували, що ви будете притягнуті прокуратурою, прокуратура буде вами займатися».

Наразі невідомо, коли суд розглядатиме апеляційну скаргу. Однак вчителі й батьки запевняють: вони готові до акцій протесту та радикальних дій.

Нагадаємо, 20 квітня на сесії Воютицької об'єднаної територіальної громади депутати зі семи округів проголосували за те, щоби понизити ступінь Лютовиської загальноосвітньої школи, реорганізувавши її зі середньої у початкову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук