Кількість документів для митного оформлення планують зменшити на 70%
Кількість документів, які потрібні при процедурі митного оформлення, буде зменшена на 70%: замість існуючих нині 65 документів планується залишити лише 20. Над відповідними змінами працюватиме робоча група з фахівців Держкомпідприємництва та Держмитслужби. Про це під час наради домовилися Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський та голова Держмитслужби Ігор Калетник.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Держкомпідприємництва, водночас документи, які не впливають на митне оформлення, планується винести за його рамки, тобто їх відповідні державні органи перевірятимуть вже після закінчення митних процедур. Такі зміни суттєво скоротять час митного оформлення. Наразі в пунктах пропуску працюють 9 контрольних служб, внаслідок чого процедура оформлення вантажів затягується та створюються передумови для зловживань.
«Ми беремо за основу стандарти ЄС. Ті обов’язкові митні процедури, які застосовує Євросоюз, ми візьмемо для себе за директиву і поступово будемо наближатися до європейських стандартів при митному оформленні», – наголосив Михайло Бродський. – «Підприємці вже з червня відчують спрощення процедур митного оформлення, а держава швидше, ніж сьогодні, отримуватиме гроші до бюджету, тому що розмитнення товарів не буде затримуватися».
«Ми робимо ще один крок, який дозволить впровадити електронне декларування, тому що без зменшення дозвільних документів, необхідних для митного оформлення повноцінно, комплексно програма Електронна митниця запрацювати не зможе», – наголосив Ігор Калетник, голова Держмитслужби. Він також звернув увагу, що не всі 20 документів, які залишаються, будуть потрібні щоразу при митному оформленні, в окремих випадках треба буде надавати один-два документи, а то й – жодного.
Зокрема, серед документів, які митниця пропонує залишити:
- документи, які необхідні для переміщення товарів (залізничні, авіаційні накладні);
- документи, що є підставою для нарахування податків (контракт, рахунок-фактура тощо);
- документи, які стосуються нетарифного регулювання (ліцензії, дозволи на експорт та імпорт товарів);
- документи з експортного контролю (дозволи НБУ на переміщення через митний кордон валютних цінностей, свідоцтво Мінкультури на право ввезення або вивезення культурних цінностей);
- документи, які стосуються безпеки населення (дозволи на переміщення через кордон наркотичних засобів, реєстраційне посвідчення на лікарський засіб тощо).