Кіпрська клініка відсудила €30 тис. в українських страховиків за лікування львівського дайвера

Кіпрська клініка Hyperbaric Therapy Treatment Centre Limited відсудила 30 тис. євро у страхової компанії «Саламандра-Україна», що відмовилась відшкодувати витрати на лікування львівського туриста, з яким стався нещасний випадок під час заняття дайвінгом на Кіпрі. Відповідне рішення у червні 2018 року прийняв Личаківський районний суд Львова.

Як йдеться у рішенні суду, у травні 2016 року з туристом зі Львова трапився нещасний випадок під час занять дайвінгом на морі у Кіпрі. Однак не вказано, що саме з ним трапилось. Йдеться лише, що після заняття дайвінгом він потрапив на лікування до Hyperbaric Therapy Treatment Centre Limited, де йому поставили діагноз – компресійна хвороба, яка є тяжким ревматичним захворюванням.

«На момент поступлення на лікування пацієнт скаржився на зниження чутливості в правій верхній кінцівці, відсутність чутливості в правій руці, сильний біль в правому лікті, сильний біль в правому і лівому плечовому суглобі, запаморочення, нудоту, головний біль, сильну втому», – йдеться зокрема у рішенні суду.

Лікування пацієнта коштувало 34,4 тис. євро. Перед мандрівкою до Кіпру він уклав договір страхування із компанією «Саламандра-Україна» на 30 тис. євро. Але страхова компанія відмовилась відшкодувати гроші на лікування, оскільки вважала, що у туриста не було невідкладної потреби лікуватись саме за кордоном.

Однак суд дійшов протилежного висновку та вирішив, що чоловік «отримав раптове гостре захворювання, яке в ситуації, що склалась, вимагало надання негайної медичної допомоги, яку неможливо було відкласти до моменту, коли він повернеться до місця свого постійного проживання в Україну».

Відтак суд повністю задовольнив позов клініки до страхової компанії та зобов'язав її відшкодувати 30 тис. євро (або 855 тис. грн) за лікування львів'янина, а також 12 тис. грн судових витрат.

Водночас суд не задовольнив позов клініки до самого туриста, у якому та вимагала відшкодувати решту грошей, витрачених на його лікування, – тобто ще 4,4 тис. євро.

Рішення суду набуде чинності 19 липня, якщо до того часу страхова компанія не подасть апеляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук