Киргизстан вирішив вступити у Митний союз

СвітНаталія Зубрицька, 8 жовтня 20127300
Ерлан Абдилдаєв

Міністр закордонних справ Киргизстану Ерлан Абдилдаєв заявив 8 жовтня у столиці Росії, що його країна вирішила вступити до Митного союзу, що нині об’єднує Росію, Казахстан і Білорусь.

Після переговорів із російським колегою Сєргєєм Лавровим він оголосив, що його країна вже створила робочі групи, які розробляють «спільні підходи» до процесу приєднання Киргизстану до Митного союзу.

 Як відомо, Росія залучила Казахстан і Білорусь до своїх міждержавних утворень, Митного союзу та Єдиного економічного простору, із заявленою метою створити через кілька років також Євразійський економічний союз.

Україна не раз підкреслювала, що євроінтеграція є пріоритетом її зовнішньої політики. Влада країни раніше заявляла, що не має наміру вступати в Митний союз ЄЕП, однак недавно пом'якшила свою позицію, допустивши таку можливість.

Водночас європейська сторона повністю виключає можливість одночасного вступу України в ЄС і в Митний союз. Росія, у свою чергу, неодноразово окреслювала вигоди такого кроку для нашої країни, а недавно запропонувала Україні скидки на газ в обмін на приєднання до Митного союзу.

Згідно з серпневим опитуванням фонду "Демократичні ініціативи" і Центру економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, 45,2% українців позитивно ставляться до можливого приєднання України до Митного союзу. Водночас можливий вступ до Євросоюзу позитивно сприймають 43,8% наших співгромадян

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук