Китай надасть Україні понад $12 млн допомоги
Президент України Віктор Янукович та голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао підписали спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною і КНР. Також підписано угоду про надання уряду України понад $12 млн безоплатної допомоги.
У документі фіксується започаткування відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також визначаються основні принципи, на яких ці взаємини базуються, повідомляє ZN,UA.
Йдеться, зокрема, про взаємну підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності; повагу шляху розвитку, обраного кожною з держав; взаємне незастосування сили чи загрози силою, економічного чи іншого тиску; активізацію міждержавного політичного діалогу на найвищому, високому та інших рівнях.
У Декларації також йдеться про діяльність двосторонньої Комісії зі співробітництва; пріоритетні сфери практичної співпраці; розширення взаємодії у рамках ООН; спільні зусилля із забезпечення миру, стабільності і безпеки у світі та окремих регіонах тощо.
Китайська сторона зобов’язується не застосовувати та не загрожувати застосуванням ядерної зброї проти України як держави, що не має такої зброї.
Також у присутності глав держав було підписано:
* Міжурядову угоду про надання Уряду України безоплатної допомоги. Підписання цього документа необхідне для юридичного оформлення ухваленого урядом КНР рішення про надання урядові України безоплатної допомоги у розмірі 80 млн юанів ($12,3 млн)
* Протокол між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством комерції КНР щодо періодичного обміну орієнтовним переліком експортно-імпортних товарів двосторонньої торгівлі. Підписання Протоколу сприятиме збагаченню і вдосконаленню структури двосторонньої торгівлі та збалансованому розвиткові двосторонньої торгівлі
* Меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Державною адміністрацією енергетики КНР. Згідно з Меморандумом, основними напрямами співпраці визначені: спільна участь у реалізації проектів у нафтогазовій сфері, обмін інформацією щодо енергетичних об’єктів на території двох країн, які планується побудувати чи модернізувати; співпраця у сфері мирного використання ядерної енергії у відповідності з чинними договірними документами
* Кредитну угоду між ДП «Дирекція з будівництва і управління національним проектом „Повітряний експрес“ та іншими інфраструктурними об'єктами Київського регіону та Експортно-імпортним банком Китаю.