Китайські трейдери вирішили купувати кукурудзу в Україні замість США

ЕкономікаРоман Ганкевич, 10 лютого 201812310
Китайські трейдери вирішили купувати кукурудзу в Україні замість США
фото Reuters
У 2017 році Україна поставила дві третини китайського імпорту

Ряд великих покупців з Китаю скасували закупки кукурудзи у Сполучених Штатів і звернулись до України після того, як Пекін посилив вимоги до переробки генетично модифікованих культур. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на інформацію від трьох бізнесменів та аналітика.

Будь-яка тривала зміна в настроях одного з найбільших імпортерів кукурудзи примусить непокоїтись американських фермерів, які готуються збирати великий врожай цього року і може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США, повідомляє Reuters.

Китай минулого року збільшив закупівлі американської кукурудзи, яка, здебільшого, є генетично модифікованою, що сприяло зростанню внутрішніх цін. Але цього року джерела вказують, що отримувати дозволи на обробку генетично модифікованої кукурудзи в Китаї стало все складніше. Це спонукало компанії звернутись до закупівель не модифікованої кукурудзи в Україні.

«Цього року торговці більше схильні купувати кукурудзу в Україні, так як вона не ГМО і не вимагає дозволу на переробку», - сказав Черрі Жанг, аналітик Shanghai JC Intelligence і додав, що навіть деякі з тих, хто вже замовив американську кукурудзу скасували замовлення і переключились на Україну.

Минулого року Україна поставила дві третини китайського імпорту, який, загалом, склав 2,38 млн тонн, а Сполучені Штати поставили чверть обсягів імпорту кукурудзи. Ціни на експорт з України підскочили через зростання попиту, повідомив один з торговців, і вийшли на найвищий рівень з липня 2016 року, склавши 180 доларів за тонну.

«Кукурудзі зі США важко заходити через питання ГМО. Отримати дозвіл на переробку ГМО дуже складно», - сказав торговець кукурудзою зі сходу Китаю.

«Я замовив 7000 тонн американської кукурудзи, але мусив скасувати замовлення і звернутись до України», - сказав він.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET писав, що китайські компанії виграли 6 із 7-ми лотів тендера «Укргазвидобування» на буріння газових свердловин. Вони подали найменші цінові пропозиції в оголошеному наприкінці 2017 року тендері ПАТ «Укргазвидобування» на буріння 42-х свердловин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук