Київ третій день очолює світовий рейтинг міст з найбруднішим повітрям

Такий рівень забруднення столичного повітря не фіксувався жодного разу з початку спостережень

Київ третій день очолює світовий рейтинг міст з найбруднішим повітрям
фото LB.ua
Київ накрив дим від масштабних пожеж

Київ третій день поспіль очолює рейтинг міст з найбільш забрудненим повітрям у світі. Про це свідчать дані ресурсу IQAir, який відстежує якість повітря в режимі реального часу.

Станом на 15:00 18 квітня індекс забруднення повітря у Києві становив 164 пункти при нормі у 50. Зранку ж індес сягав 316 пунктів, а в деяких частинах області перевалював за 400 пунктів. В рейтингу Київ випередив навіть Пекін і Джакарту, які «славляться» постійним смогом.

Проблеми з повітрям у Києві розпочалися кілька днів тому, одразу після старту пожеж у Чорнобильській зоні. Окрім того, значну частину диму, який забруднює повітря столиці, доносить з Житомирської області, де в двох лісництвах зараз горить 2700 га.

Пожежі у Чорнобильській зоні пішли на спад, але окрім цього за останню добу в екосистемах Києва та області зафіксували 37 пожеж трав’яного настилу, через що у повітрі перевищений допустимий рівень діоксиду сірки, формальдегіду та діоксиду азоту.

Київ накрили дим від пожеж і пилові бурі

Майже одночасно з димом від пожеж, Київ накрили пилові бурі. За словами експертів, це погодне явище зумовлене змінами клімату: безсніжна зима, відсутність звичної норми опадів. Як наслідок – повітряна ерозія ґрунтів, зниження рівня ґрунтових вод, які і є причинами утворення пилу, який в столицю приніс північно-західний вітер.

Рівень забруднення столичного повітря, яким він був 16 та 17 квітня, не фіксувався жодного разу з початку спостережень.

Експерти зазначають, що дихати настільки забрудненим повітрям дуже шкідливо для здоров’я. Тому мешканцям столиці радять не виходити надвір без потреби, не відчиняти вікна та частіше проводити вологе прибирання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук