Київ відреагував на останні претензійні заяви Угорщини

Заступник міністра закордонних справ України розповів, як Угорщина грає на руку Росії

Угорщина маніпулює в своїх заявах з вимогою відкласти закон України про освіту до 2023 року а також грає на руку Росії, висловлюючи невдоволення намірами України відновити військову базу в Берегові Закарпатської області.

Зокрема, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар звернув увагу на те, що Кабмін вже затвердив законопроект про продовження перехідного періоду закону про освіту до 2023 року, а Венеційська комісія дала свої рекомендації щодо вдосконалення закону.

В той же час, коментуючи заяву Угорщини з критикою планів України відновити роботу військової частини в Берегові Закарпатської області, Боднар зауважив, що Угорщина грає на руку Росії, а її міністерство оборони всупереч європейським санкціям, співпрацює з Росією у військовій сфері.

«Своїми заявами Угорщина грає на руку Росії. Тим часом, в обхід санкцій ЄС і НАТО, угорське Міноборони співпрацює з Росією у військово-технічній сфері, прикладом чого є контракти на ремонт і придбання військових гелікоптерів», – зазначив Боднар.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що керівництво країни буде продовжувати блокувати європейські та євроатлантичні прагнення України, якщо не будуть отримані гарантії того, що в український закон про освіту будуть внесені зміни, а вступ реформи в дію відкладено до 2023 року. Разом з тим, міністр освіти України Лілія Гриневич неодноразово заявляла, що до Верховної Ради вже внесений законопроект, яким вносяться зміни до перехідних положень закону в частині термінів імплементації, припускаючи їх збільшення до 2023 року.

Сійярто також висловив невдоволення намірами Міністерства оборони України відновити військову частину в Берегові. Він додав, що роз’яснення Міноборони України про те, що цей крок необхідний через загрозу територіальної цілісності країни, його ще більше турбує.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук