Київська влада відбирає будинок єдиної в Україні редакції видань для незрячих

2 червня київські незрячі відстоюватимуть право на своє приміщення в суді

Приміщення унікальної і єдиної в Україні редакції «Заклик», котра видає низку видань шрифтом Брайля для сліпих, яке у 1962 р. було побудовано за кошти інвалідів по зору у Києві на вулиці Леоніда Первомайського 7-А (Печерський район), нині київська влада хоче відібрати.

Як йдеться у повідомленні Київської міської організації Українського товариства сліпих (КМО УТОС), збудований у 1962 році Українським товариством сліпих п’ятиповерховий житлово-адміністративний будинок, у якому на першому і другому поверхах розміщується редакція, за дозволами Ради Міністрів Української РСР №67-206/1 від 04 січня 1960 року та №68-206/6 від 11 березня 1960 року, а також виконавчого комітету Київської міської ради згідно з рішенням від 19 липня 1960 року.

У 1988 р. будинок було передано безоплатно на баланс Управління житлового господарства Печерського району в місті Києві як житловий, а не адміністративно-житловий, про що свідчить зміст наказу Управління житлового господарства від 18 квітня 1988 року, акту прийому-передачі основних засобів від 30 травня 1988 року та рішення президії Центрального правління Українського товариства сліпих від 14 червня 1988 року, а отже адміністративні приміщення, які розташовані на першому і другому поверхах та мають окремий вхід, Українське товариство сліпих продовжувало використовувати і безперервно використовує нині як свої, бо жодного наміру передавати чи приймати ці адміністративні приміщення ніхто не мав і не висловлював, наголосили в організації.

«Рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 13.01.1992 року №26 «Про формування комунального майна міста та районів» до складу комунального майна був включений і будинок разом з адміністративними приміщеннями Українського товариства сліпих, передача яких не була обумовлена жодним нормативно-правовим актом або актом прийому-передачі основних засобів. Це рішення змушувало редакцію сплачувати за оренду приміщення, яке безпідставно було включено до складу комунальної власності», – йдеться у повідомленні.

В КМО УТОС наголосили, що за останні роки влада Печерського району Києва неодноразово наголошувала на тому, щоб редакція для сліпих або покинула приміщення, або віддала його частину.

Київські незрячі, «розуміючи, що приміщення, розташоване у самісінькому центрі столиці на Печерську, рано чи пізно спробують відібрати», звернулись до Господарського суду міста Києва за захистом своїх прав та з проханням визнати право власності на адміністративні нежитлові приміщення у п’ятиповерховому будинку по вул. Леоніда Первомайського 7-А.

«Вже відбулося два судових засідання, які показали, що київська влада позовні вимоги Українського товариства сліпих не визнає та просить суд відмовити у задоволені позовних вимог, що свідчить про цілеспрямовану боротьбу київської влади з незрячими за їх власність», – резюмували в організації і додали, що наступне засідання в цій справі заплановане на 2 червня цього року.

Крім того, незрячі Києва звернулися до мера Києва Віталія Кличка, «який у своїй передвиборчій кампанії на зустрічі з незрячими пообіцяв покращувати життя інвалідів і не полишати їх у біді».

Об’єднана редакція періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик» вже понад 80 років видає для незрячих України періодичні видання крапковим шрифтом Брайля: газету «Промінь», журнал «Заклик» і дитячий журнал «Школяр» – найстаріше дитяче періодичне видання шрифтом Брайля на теренах пострадянського простору (видається з 1934 р.). у редакції працюють інваліди по зору, котрі самі готують ці видання для незрячих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук