Клумбу біля статуї Матері Божої у Львові відновлять за проектом 1903 року

На відновлення первісного вигляду клумби потратять 280 тис. грн

У понеділок, 11 квітня, стартують роботи з відновлення клумби на просп. Свободи у Львові, поблизу статуї Матері Божої, відповідно до проекту архітектора Арнольда Рерінга. Завершити планують ще до Великодня.

Проект реконструкції клумби розробила кафедра містобудування Інституту архітектури «Львівської політехніки» на підставі історико-містобудівних досліджень, дотримуючись первісного вигляду. Це єдиний партер у Львові, який, попри те, що безліч разів змінювався, зберіг загальний обрис та ідентичний паркан із часів закладання, інформує прес-служба Львівської міськради.

Після реконструкції буде відновлено структуру, видовий склад та колористику клумби. Загалом мають намір висадити близько 3,5 тис. квітів, серед яких бегонія завжди квітуча, гейхера гібридна, альтернантера прекрасна, цинерарія морська, юка нитчата та інші. На реалізацію усього проекту заплановано витратити 280 тис. грн з міського бюджету.

«За допомогою кафедри містобудування «Львівської політехніки» у грудні минулого року нам вдалося отримати цікаві світлини та інформацію: виявилось, що ще 1903 року в нас за проектом ландшафтного дизайнера Арнольда Рерінга було сформовано надзвичайно красиву клумбу в центрі міста. Тобто обриси є, паркан є, але наповнення не відповідає вимогам центру міста», – розповів керівник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

На фото проект Рерінга з облаштування клумби біля статуї Матері Божої

Відтак управління екології ЛМР розробило технічне завдання на відновлення цієї клумби. «Ми максимально врахували видову рослинність за проектом, колірну гаму. Вважаємо, що місто має відновити цю культурну спадщину, аби ця клумба була не менш гарним витвором ландшафтної архітектури, аніж інші об’єкти авторства цього архітектора», – додав Андрій Галушка.

Арнольд Рерінг – ландшафтний архітектор європейського масштабу, який упродовж 1870-1913 років втілював бачення Львова як міста-саду – опрацював близько 200 проектів міських зелених насаджень (парків, центральних бульварів, скверів, приватних садів). Окрім клумби, його авторства у Львові також Стрийський парк, парк «Залізна вода», Личаківський парк та низка скверів, серед яких і сквер Св. Юра, де сьогодні уже дещо порушено авторську задумку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук