Книжку Джона Толкіна «Берен і Лютіен» опублікували через 100 років після задуму

Джон Роналд Руел Толкін

На Заході надходить у продаж нова книжка Джона Роналда Руела Толкіна – через 100 років після початку роботи над нею. Про це повідомила українська служба ВВС.

«Берен і Лютіен» описують як «дуже особисту історію», яку професор Оксфордського університету Джон Толкін задумав після повернення з битви на Соммі.

Книга містить версії оповіді, яка стала частиною «Сильмариліону». Її редагував 92-річний син письменника – Крістофер Толкін.

Видання також місить ілюстрації Алана Лі, який отримав відзнаку Американської кіноакадемії за роботу над кінотрилогією «Володар перснів» Пітера Джексона.

Книжка виходить у видавництві HarperCollins – на відзначення десятої річниці видання «Дітей Гуріна» – останнього твору із серії про Середзем’я.

Обкладинка книжки, The Tolkien Society

Літературознавець, фахівець з творчості Толкіна Джон Гарт вважає, що для письменника його історії були свого роду екзорцизмом внаслідок тих жахів, свідком яких він став в ході Першої світової війни.

«Коли Толкін повернувся з окопів, з лихоманкою, зиму 1916-1917 років він провів, намагаючись одужати. Він втратив двох своїх найближчих друзів на Соммі, і ви можете собі уявити, як він був розбитий», — розповідає Гарт.

А потім під час прогулянки в лісах Східного Йоркшира Толкін побачив, як його дружина Едіт танцює на галявині, зарослої білими квітами — це стало ключовою сценою історії про Берена і Лютієн.

«Толкін випробував тоді таку радість і захват, яких, можливо, не відчував більше ніколи», — говорить Гарт.

Для нової книги Крістофер Толкін взяв оригінальну історію батька, дбайливо зберігши стиль і форму оповіді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук