Колишнього бізнес-партнера Сергія Тарути посадили в Росії на дев'ять років

Після подій Майдану Олег Мкртчан відмовився від українського громадянства та переїхав до Росії

СвітАндрій Стець, 18 серпня4470
Слідство і суд встановили, що Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів «Зовнішекономбанку»

Московський міський суд засудив директора української металургійної корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Олега Мкртчана (колишній бізнес-партнер Сергія Тарути. - Ред.) до дев’яти років колонії загального режиму, визнавши винним в розкраданні понад 1 млрд рублів у «Зовнішекономбанку». Як інформує російський «Інтерфакс», також Мкртчан має заплатити штраф в сумі 900 тисяч рублів, і з нього стягнули 199 млрд рублів на користь потерпілих.

Процес над Мкртчаном був закритим, оскільки в справі були документи з грифом «секретно». Тому суддя Олег Музиченко оголосив тільки резолютивну частину вироку. Бізнесмена визнали винним в шахрайстві в особливо великому розмірі.

Слідство і суд встановили, що Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів «Зовнішекономбанку», виділених для розвитку корпорації, на суму понад 1 млрд рублів.

Московський міськсуд також задовольнив цивільний позов потерпілої сторони – некомерційної організації «Фонд промислових активів» (стала потерпілою стороною в слідстві переуступки прав) на суму понад 199 млрд рублів.

За словами судді, до виконання вироку під арештом залишиться майно Мкртчана, в тому числі автомобіль, а також грошові кошти в сумі 1,5 млн рублів, понад 40 тисяч доларів, 14 тисяч євро.

Захист має намір оскаржити вирок.

За словами самого Сергія Тарути, Мкртчан не тільки акціонер, а й гендиректор ІСД, відповідальний за всю фінансово-господарську діяльність корпорації.

ІСД заснована в 1995 році. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат, Дніпровський меткомбінат, меткомбінат Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa.

Контрольний пакет акцій ІСД належить пулу російських інвесторів, серед яких один з засновників металургійної компанії Євраз Олександр Катунін. Власниками ще 49,9% акцій ІСД були українські бізнесмени Сергій Тарута і Олег Мкртчан.

Зазначимо, що після подій Революції Гідності Мкртчан відмовився від українського громадянства, отримав паспорт РФ і переїхав жити до Москви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук