Колишній власник «ПриватБанку» олігарх Ігор Коломойський заявив, що у разі виграшу судів щодо незаконності націоналізації банку у 2016 році не хоче повертати банк повністю з державної власності, а хоче повернути свою частку у «ПриватБанку» на рівні 22-24% його акцій. Про це олігарх заявив в інтерв'ю «Економічній правді».
Коломойський запевнив, що не бажає завдати банку збитків, тому «готовий погодитися на відновлення свого капіталу у «ПриватБанку».
«Я розумію, що якщо визнають, що це було незаконно, вся ця перевірка, зміна нормативів. То як відновити «статус кво»? Потрібно відновити мій капітал у цьому банку. У мене там є 50-60 мільярдів гривень, але вони не у мене у кишені, вони у банку», — повідомив Коломойський.
Він визнав, що повне скасування націоналізації «ПриватБанку» загрожує колапсом не лише самого банку, але й усієї банківської системи, адже у такому разі держава забере з банку обсяг докапіталізації на рівні 155 мільярдів гривень та визнає «ПриватБанк» банкрутом.
«Якщо держава внесла 150-160 мільярдів гривень і їх не можна забрати, то є варіант: зарахуйте мені мої 50 мільярдів, у вас там 160 мільярдів, дайте мені на них мої акції. Будемо вважати, що загальний капітал 200-210 мільярдів. Віддайте мені мої 22-24% акцій і розійдемось», — додав Коломойський.
Як інформував ZAXID.NET, 18 квітня, за три дні до другого туру президентських виборів, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації «ПриватБанку». Мінфін оскаржив це рішення.
Цей же суд ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення НБУ щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
Третє рішення на користь Коломойського ухвалив Печерський райсуд Києва і скасував, таким чином, поруку Коломойського за 9,2 млрд грн кредиту НБУ, виданих «ПриватБанку» до його націоналізації, яка відбулася 18 грудня 2016 року.
Наразі ці три рішення ще не набули законної сили.
«ПриватБанк» перейшов у держвласність 21 грудня 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі і витратила десятки мільярдів гривень на його докапіталізацію.