Печерський суд скасував 9,2 млрд грн поруки Ігоря Коломойського за «ПриватБанк»
Суди ухвалили вже третє рішення на користь колишнього власника
Печерський райсуд Києва визнав недійсним договір про особисту поруку Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування, які були видані «ПриватБанку» до входження держави в його капітал. Про це повідомила прес-служба НБУ.
2015 року тодішній співвласник «ПриватБанку» Ігор Коломойський уклав з Національним банком договори особистої поруки про погашення п’яти кредитів рефінансування банку, отриманих за період 2008-2014 років. Фактично, він узяв на себе особисті зобов’язання з погашення заборгованості банку перед НБУ, яка нині становить 9,2 млрд грн, інформує прес-служба НБУ.
У вересні 2017 року, вже після націоналізації «Привату», Коломойський звернувся до суду з вимогою розірвати договори поруки, і Печерський суд задовольнив позов.
НБУ має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції, але при цьому він вказує на негативну тенденцію в справах щодо «ПриватБанку», оскільки це вже третє судове рішення не на користь держави за останні три дні.
«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави в судових процесах в інших юрисдикціях з відшкодування збитків, заподіяних банку і державі колишніми власниками «ПриватБанку», – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
Нагадаємо, 19 грудня 2016 року «ПриватБанк» став державною власністю. Акціонери, серед яких був Ігор Коломойський, погодилися сприяти переходу банку в держвласність. Однак нещодавно мільярдер подав низку позовів до суду і спробував оскаржити націоналізацію цієї установи.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив один з позовів Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації банку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави.
Того ж дня цей суд задовольнив ще один позов підконтрольної колишньому акціонерові «ПриватБанку» Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації. Суд скасував чинність рішення НБУ, яким визначений перелік пов'язаних з «ПриватБанком» фізичних і юридичних осіб.
Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляції на ці рішення.
Посольства США та ЄБРР також відреагували на рішення судів щодо денаціоналізації «ПриватБанку». Вони заявили, що рішення про націоналізацію було єдиним ефективним методом захисту його вкладників та стабільності фінансової системи, і було підтримано міжнародними партнерами України.