Суд ухвалив друге рішення на користь Ігоря Коломойського у справі «ПриватБанку»
Ключове рішення Національного банку щодо визначення переліку пов'язаних з «ПриватБанком» осіб було визнане незаконним
Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонерові «ПриватБанку» Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації. Це вже друге рішення, ухвалене судом на користь колишнього бенефіціара.
Як повідомляє прес-служба Нацбанку, задоволені вимоги позивача в частині скасування рішення НБУ, яким визначений перелік пов'язаних з «ПриватБанком» фізичних і юридичних осіб.
У НБУ зазначили, що саме це рішення Нацбанку є одним з основних в процесі виведення в грудні 2016 року неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави.
Державний регулятор нагадав, що під час цього процесу була проведена процедура bail-in – обмін коштів пов'язаних з банком осіб на акції банку з подальшим продажем їх Міністерству фінансів.
«Рішення суду поки не набрало чинності і, безумовно, найближчим часом буде оскаржене нами в апеляційному порядку», – наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Нагадаємо, 19 грудня 2016 року «ПриватБанк» став державною власністю. Акціонери, серед яких був Ігор Коломойський, погодилися сприяти переходу банку в держвласність. Однак нещодавно мільярдер подав низку позовів до суду і спробував оскаржити націоналізацію цієї установи.
18 квітня той самий Окружний адміністративний суд Києва задовольнив один з позовів Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації банку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави.
Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.
Опісля Петро Порошенко під час засідання РНБО роздав низку доручень щодо «ПриватБанку». Зокрема, він наказав перевірити суддів, які ухвалили рішення про денаціоналізацію банку
Посольство США та ЄБРР також відреагували на рішення суду щодо денаціоналізації «ПриватБанку»: вони заявили, що рішення про націоналізацію було єдиним ефективним методом захисту його вкладників та стабільності фінансової системи, і було підтримано міжнародними партнерами України.