Комісар ООН заявив про безкарність винних у довільних убивствах на Донбасі

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн

Управління Верховного комісара ООН з прав людини покладає «обмежену відповідальність» за довільні вбивства у східній частині України як на проросійських бойовиків, так і на солдатів Збройних сил України та добровольчих батальйонів.

Про це йдеться у доповіді комісара ООН опублікованій у четвер, 14 липня, пише «Радіо Свобода».

«Безкарність за вбивства залишається порочною, сприяє продовженню такою практики й підриває перспективи справедливості», – заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Як зазнгачається, доповідь ґрунтується на результатах дослідження вбивств понад 9400 людей на Донбасі, від початку бойових дій у цьому регіоні в 2014 році до травня 2016 року.

На думку комісара, відповідальність винних матиме ключове значення для встановлення міцного миру в Україні і він переконаний, що це єдиний шлях для взаєморозуміння.

У доповіді наводяться приклади страти ув’язнених сторонами кофлікту й невибіркових обстрілів цивільних районів із застосуванням неточних збройних систем. Деякі з цих убивств, як вважають в управлінні Верховного комісара ООН з прав людини, можуть вважатися «воєнними злочинами».

Частина осіб, причетних до довільних убивств, були притягнуті до відповідальності, але багато розслідувань таких випадків затримуються або залишилися незавершеними, додають автори доповіді. Розслідування убивств у контрольованих сепаратистами районах Донецької та Луганської областей, як видається експертам ООН, свідчать про їхній вибірковий характер і не мають гарантій справедливого судового розгляду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук