Комітет ВР схвалив проект закону про квоти на українські пісні в ефірах радіостанцій

СуспільствоОстап Левчич, 18 травня 20163271

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики схвалив проект закону про квоти на україномовні пісні в ефірах радіостанцій.

Мова йде про законопроект №3822, авторами якого є народні депутати Олег Медуниця, Ігор Артюшенко, Іван Крулько, Олег Ляшко, а ініціатором виступив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. В обговоренні та доопрацюванні законопроекту взяли участь усі зацікавлені сторони – в тому числі, українські виконавці, представники радіоорганізацій, експерти.

На сьогоднішньому засіданні профільного Комітету депутати одностайно схвалили законопроект. «Протягом усього часу, коли обговорювався законопроект у парламенті та поза його межами, відбувалася дискусія щодо можливостей запровадження його в дію. Думаю, сьогодні ні в кого вже не виникає сумніву, що таку невелику квоту в обсязі 35% можна заповнити якісною українською музикою. Всі розмови щодо того, що це «вдарить» по блюзу та інструментальній музиці, не мають під собою підґрунтя, оскільки мова йде про радіостанції, де звучать пісенні твори. Суспільство в очікуванні позитивного рішення від Верховної Ради і першим етапом є схвальне рішення профільного Комітету. Щиро дякую усім членам Комітету за підтримку законопроекту» , - цитує  В. Кириленка прес-служба віце-прем’єра.

Нагадаємо, законопроект передбачає введення квот на україномовні пісні в радіоефірі в обсязі 35% від загального часу звучання пісень протягом доби, а також у часових проміжках з 6:00 до 12:00, з 12:00 до 18:00 і з 18:00 до 24:00. Крім того, квоти вводитимуться поетапно. В перший рік після прийняття закону – не менше 25%, на наступний рік – 30%, далі – 35%. Передбачена і відповідальність, яку нестимуть радіоорганізації, за порушення встановлених квот (штрафи).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук