Компанія Roshen оприлюднила доходи від фабрики в Росії
Українська кондитерська корпорація Roshen в 2014-2016 роках отримала $72,06 млн дивідендів від роботи її виробничих майданчиків на російській Липецькій кондитерській фабриці і перерахувала з цієї суми податки в державний бюджет України в розмірі ₴125,63 млн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби корпорації.
«За період 2014-2016 рр. корпорація Roshen отримала і вивела до України $72,06 млн дивідендів від роботи липецких активів. З цієї суми до бюджету України було виплачено ₴125,63 млн податків», - сказано в повідомленні.
При цьому у прес-службі зазначили, що залишкові кошти з цієї суми корпорація відправила на благодійність. Зокрема, ₴165,9 млн Roshen направив на будівництво київського театру на Подолі, який планується відкрити навесні 2017 року, ₴54 млн – на проект допомоги національної дитячої спеціалізованої лікарні і поліклініки «Охматдит» і ₴17,1 млн – на будівництво вольєрів у Черкаському зоопарку.
Зазначимо, що корпорація Roshen – це один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів. До складу корпорації входять Київська, Кременчуцька та дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод «Рошен», два виробничих майданчики Липецької кондитерської фабрики (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).
Корпорація належить президентові України Петру Порошенку, який на час президентства передав свою частку (85%) в так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку Rothschild. Інші акції Roshen належать генеральному директору корпорації В'ячеславу Москалевському (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).
На початку квітня вибухнув «офшорний скандал» через оприлюднення результатів фінансових розслідувань Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), фігурантами яких стали провідні політики та публічні люди в багатьох країнах, включаючи Україну. Згідно з матеріалами, одним із фігурантів розслідувань став президент України Петро Порошенко. За інформацією журналістів, він заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, але не вніс відомості про це в свої майнові декларації.