Компанія Siemens попередила, що не обслуговуватиме незаконно ввезені до Криму турбіни
Робоча група німецької компанії розслідує обставини порушення санкцій проти РФ
Німецька компанія Siemens AG заявила, що не буде обслуговувати свої незаконно ввезені з Росії до Криму турбіни, якщо ці дані підтвердяться. Про це зазначено в повідомленні компанії.
«Siemens ужив усіх можливих юридичних заходів, щоб не допустити такого завезення виробів фірми у підсанкційний Крим, і вживе належних оперативних заходів, щоб не допустити незаконного використання обладнання, а саме не буде надавати ніяких поставок чи послуг для монтажу, підтримки роботи і гарантійного обслуговування», - йдеться у повідомленні.
У компанії наголосили, що багато разів попереджали клієнтів, що виконують всі експортні обмеження, і підтвердила - якщо перенаправлення недавно закуплених турбін із Росії до Криму дійсно відбулося, це становитиме очевидне порушення контрактних домовленостей. Наразі компанія перевіряє повідомлення про доставку її турбін до Криму і створила робочу групу, яка має розслідувати обставини.
Раніше німецький концерн Siemens заявив, що інформація, яка з'явилася у ЗМІ про постачання турбін до окупованого Криму, не відповідає дійсності. Також у Siemens заперечують, що укладали контракт з ВАТ «Технопромекспорт» на поставку обладнання для будівництва електростанцій у Криму. Відзначається, що Siemens поважає рішення щодо санкцій і буде дотримуватися їх положення.
Як відомо, нещодавно в соцмережах почали з’являтися повідомлення про доставку до Криму газових турбін для електростанцій, які окупаційна російська влада будує на українському півострові, і фотографій, із яких вочевидь випливає, що це турбіни виробництва компанії Siemens.
У середу агентство Reuters оприлюднило своє розслідування, яке встановило: турбіни виготовило спільне підприємство Siemens із російською стороною, в якому німецька компанія має 65%, у російському Санкт-Петербурзі, і вони офіційно призначалися для планованої електростанції на півострові Тамані в Росії, що межує з Кримом.
Туди вони й були доставлені, але потім російська державна компанія «Технопромекспорт», що закупила їх нібито для таманської електростанції, перевезла їх морем із Тамані до Криму, до Севастополя. За даними агентства, Росія не змогла закупити потрібних турбін, яких вона самостійно не виробляє, для електростанцій у Криму на світовому ринку.