Росія в обхід санкцій ЄС має намір обладнати електростанції в Криму турбінами Siemens

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 серпня 20163310
Росія в обхід санкцій ЄС має намір обладнати електростанції в Криму турбінами Siemens
фото РБК
Нове спільне підприємство Siemens і «Силовые машины» в РФ

В окупованому Криму на двох електростанціях росіяни планують встановити турбіни, вироблені спільним підприємством Siemens.
Про це з посиланням на свої джерела пише Reuters.

Співрозмовники агенства розказали, що дві електростанції, які споруджуються в Криму сумісні тільки з турбінами Siemens. У німецькій компанії, у свою чергу, стверджують, що Siemens не має наміру відправляти турбіни в Крим і виготовляє їх для заводу на Таманському півострові Росії.

Як відомо, санкції ЄС забороняють європейським компаніям надавати енергетичні технології Криму або вживати заходи, щоб обійти санкції.

За словами одного з джерел, турбіни можуть доставити і змонтувати на півострові впродовж наступних двох місяців. Якщо це станеться, то буде тестом того, що може бути прийнятним в умовах санкцій ЄС.

Водночас, уряд Росії тримає у секреті, які турбіни будуть використані на двох електростанціях, що будуються в Криму.

Джерела ж стверджують, що турбіни будуть виготовлені на заводі «Сіменс - технології газових турбін», який відкрився у Санкт-Петербурзі минулого року. Цей завод є спільним підприємством компанії Siemens, яка має частку 65% і російської компанії «Силові машини» з 35%.

Замовником турбін є російська державна компанія «Технопромекспорт», яка будує електростанції в Криму. Її представники стверджують, що використовуватимуть їх на заводі у Тамані, однак насправді невідомо, чи буде там щось будуватися, оскільки тендер на спорудження заводу не отримав жодної заявки.

У грудні минулого року газета «Дзеркало тижня» писала, що ТЕС на Тамані - це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму, для того щоб обійти санкції ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук