Конкурс проектів місцевого розвитку: визначено 1007 переможців

БлогиОлександр Ганущин , 3 травня 2018 352
Олександр Ганущин
Голова Львівської обласної ради

Ще на початку квітня ми розлого писали про потенційних переможців Конкурсу проектів місцевого розвитку (мікропроектів) у Львівській області, а також проанонсували в перших числах травня – оголошення переможців. Отож, забігаючи наперед, скажемо, що маємо цього року рекордну кількість проектів-переможців – 1007!

Як потенційні переможця стали переможцями?

Дуже приємно, що всі 976 потенційних переможців Конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області надали рішення про бюджетне співфінансування як в частині забезпечення сільських, селищних, міських, ОТГ бюджетів, так і з районних рад. Отож, всі 976 потенційних переможців за рішенням Конкурсної ради стали переможцями.

Це свідчить про те, що конкурсанти писали проекти свідомо, що обрані були потенційними переможцями цікаві, актуальні, розвиткові проекти, і ті, які громади, пересічні громадяни і спонсори готові дофінансовувати.

Хоча, варто сказати, що було певне занепокоєння, оскільки за два дні до дедлайну – 25 квітня – було підтверджено лише 40% проектів. В останні два дні – в секретаріат надійшло ще 60% підтверджень. Відтак було опрацьовано понад 1000 рішень місцевих рад.

Із чого складається цифра 1007?

Крім того, Конкурсна рада сьогодні, 3 травня, затвердила пропозиції по так званим соціально важливим проектам в розрізі адмінтеродиниць (міста обласного значення і райони) по одному проекту на територію. Загалом 28 соціально важливих проектів (окрім м. Новий Розділ, яке подало 4 проекти, які стали переможцями). Нагадаю, що кожен член Конкурсної ради має право внести пропозицію по 1 проекту на одну адмінтеродиницю.

Ці 28 проектів було додано до вже 976 переможців. А також доплюсовано ще 3 проекти екологічних ініціатив за рахунок залишку суми – майже 500 тис грн із 5 млн грн, виділених для фінансування соціально важливих проектів і оплати роботи експертів з оцінювання ініціатив.

Отож, у підсумку в 2018 році маємо 1007 переможців Конкурсу проектів місцевого розвитку загальною вартістю – 253 млн грн, з яких 122,7 млн грн – кошти обласного бюджету.

Що змінилося?

По територіях від часу оголошення потенційних переможців ситуація кардинально не змінилася, бо, як зазначав вище, всі 976 проектів стали переможцями. У розрізі адмінтеродиниць – кожне місто обласного значення, кожен район отримали додатково по одному проекту-переможцю. Ну, і додано до числа переможців 3 екологічних проекти: Реконструкція електроосвітлення міського парку в м. Жовква Львівської області; Капітальний ремонт огорожі та придбання інвентаря для відпочинку Парк XVI століття с. Муроване Старосамбірського району; Капітальний ремонт каналізаційної мережі від житлового кварталу по вул. Галицькій, 125 до КОС у м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області.

У розрізі пріоритетів ситуація виглядає так:

Хто ж переміг?

Для Вашої зручності ми підготували переліки переможців у розрізі адмінтеродиниць Львівщини, з якими можна ознайомитися – тут.

Що далі?

Усі 1007 переможців Конкурсу проектів місцевого розвитку після певних бюджетних процедур отримають субвенції з обласного бюджету в розрізі адмінтеродиниць для реалізації проектів. Тому з 1 червня наші конкурсанти можуть всіма силами братися за втілювання в життя своїх ініціатив. Наголошу, що до 1 липня переможці мають укласти договори з підрядними організаціями про початок реалізації проекту. В противному випадку – субвенцію з обласної скарбничики може бути анульовано.

Підсумовуючи

Загалом Львівська обласна рада задоволена рекондною кількістю проектів-переможців – 1007, чіткими правилами, механізмами та роботою всіх ланок, дотичних до Конкурсу проектів місцевого розвитку. Сподіваємося, що матимемо таке ж задоволення, такі ж успіхи і після реалізації всіх 1007 проектів місцевого розвитку. Щоб наші мешканці в усіх куточках Львівщини відчули, що є в області таких ефективний та сучасний Конкурс, який ми націлені проводити і в майбутньому!

Разом ми зможемо більше!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук