Константинопольська церква вважає Україну своєю канонічною територією

Архієпископ Йов Тельміський

Представник патріарха Варфоломея архієпископ Йов Тельміський заявив, що Константинопольський патріархат вважає Україну частиною своєї канонічної території. Про це він розповів в інтерв'ю Релігійно-інформаційній службі, розповідаючи про перспективи автокефалії для України.

«Константинополь завжди вважає, що територія України є канонічною територією Константинопольської церкви», - підкреслив архієпископ.

Він нагадав, що в минулому столітті саме на основі Київської метрополії Константинополь надав автокефалію Польській церкві.

«У 20-х роках Польська держава стала незалежною. І держава сказала: «Ми не проти, щоб у Польщі жили православні християни, практикували свою віру і мали свою церкву. Але ми як держава не хочемо, щоб у Польщі була церква, яка була б колоною чужої держави, і до того ж антагоністичної держави». І тому Польська держава у 1924 році звернулася до Константинополя, щоб Константинополь надав автокефалію Польській церкві. Це було прохання держави для вирішення політичної проблеми», - сказав Йов.

Архієпископ додав, що якщо така ситуація була можлива у 1924 році, то вона можлива і сьогодні. При цьому він підкреслив, що отримати автокефалію може тільки єдина церква.

«Є канонічний принцип: на одній території може бути тільки одна церква. Тобто дві автокефальні церкви не можуть бути одночасно на одній території. І для проголошення автокефалії потрібна єдність церкви. Тому саме над цією єдністю треба працювати», - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада направила звернення до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію Українській православній церкві. Зокрема депутати попросили Варфоломія видати указ про автокефалію Православної церкви в Україні, на основі якого вона могла б посісти належне місце в сім'ї помісних православних церков.

До слова, в Україні три великі православні церкви: Московського патріархату, Київського патріархату й Автокефальної церкви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук