Конституційний суд визнав незаконною ліквідацію Верховного суду

КС визнав неконституційним конкурс на посаді суддів у новому Верховному суді за реформою 2016 року

Водночас, КСУ визнав конституційним конкурс до нового Верховного Суду

Конституційний Суд визнав неконституційною ліквідацію Верховного Суду України під час судової реформи 2016 року. Про це йдеться в рішенні КС, опублікованому в середу, 19 лютого.

КСУ визнав неконституційною таку норму закону «Про судоустрій і статус суддів» (але тільки в частині ліквідації Верховного Суду України).

«З дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність і ліквідуються в установленому законом порядку», – йдеться у постанові.

Крім цього, КСУ визнав неконституційним пункт 14 перехідних положень Закону «Про судоустрій і статус суддів», де йдеться про те, що, зокрема, судді Верховного Суду України мають право брати участь у конкурсі до нового Верховного Суду.

Також КСУ визнав неконституційним положення цього закону, відповідно до якого право на отримання щомісячного довічного грошового утримання в розмірі, визначеному цим законом, має суддя, який пройшов кваліфікаційне оцінювання або призначений на посаду судді за результатами конкурсу. В іншому випадку суддя повинен отримувати 80% від розміру заробітної плати, передбаченої законодавством 2010 року.

Водночас, КСУ визнав конституційним конкурс до нового Верховного Суду. КСУ також зобов'язав Верховну Раду створити умови, щоб законодавство відповідало його рішенню.

Зазначимо, в 2016 році в результаті судової реформи Верховний Суд України повинні були ліквідувати, як і вищі спецсуди. Було створено новий Верховний Суд у результаті конкурсу. Процедура ліквідації цих судів наразі не закінчена.

Судді Верховного Суду України, більшість з яких не пройшли конкурсні процедури до Верховного суду, подали скаргу до Конституційного Суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук