Король Саудівської Аравії вперше пустив жінок до Консультативної ради

СвітМарта Кривецька, 12 січня 20136173
Король Саудівської Аравії вперше пустив жінок до Консультативної ради
Абдалла ібн Абдель Азіз

Король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз призначив 150 членів нового складу Консультативної ради (Меджліс аш-Шура), серед яких – вперше в історії арабської монархії – 30 жінок. Про це повідомляють РІА «Новости» з посиланням на саудівське інформаційне агентство ВАС.

Укази короля про реорганізацію Консультативної ради з обов'язковим включенням до його складу 20% жінок видані після "консультацій з багатьма мусульманськими вченими-богословами", відзначає агентство.

В указах визначаються також правила участі жінок в роботі ради. Відповідно до шаріату для жінок буде виділена окрема від чоловіків частина залу засідань. Як для чоловіків, так і для жінок передбачені окремі вхід та вихід до зали засідань.

Меджліс аш-Шура - дорадчий орган в системі управління Саудівською Аравією, що ухвалює рекомендації для органів влади, які не є обов'язковими для їх виконання. Члени Меджліс аш-Шура призначаються королем на чотири роки. Реорганізація Консультативної ради Саудівської Аравії, на думку політичних спостерігачів, є великою перемогою жіночих організацій, які борються за розширення прав жінок в саудівському суспільстві, яке традиційно відрізняєтьсяконсерватизмом.

Нагадаємо, 2012 року Саудівська Аравія вперше включила жінок до складу олімпійської збірної.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук